Vārdi mēdz būt gan īsti gan neīsti. Un viņa īstais vārds bija Andrejs Puriņš, jo zēns 1935. gada rudenī  piedzima aktiera Reinholda Puriņa ģimenē. Tēvs spēlējis  uz daudzām skatuvēm - Ziemeļblāzma, Krievu drāmas teātris, Kuldīgas Latviešu teātris, Jelgavas teātris, un visbeidzot arī Dailes teātris. Bet puika izvēlējās citu ceļu, visupirms sevi saistot ar tieslietām un gadus 10 nostrādājot par izmeklētāju Jūrmalā un Ogres rajonā. Taču, kā izrādījās, tas nebija priekš sirds, un jaunais censonis sāka pievērsties rakstniecībai, pirmo stāstu "Vienkārša lieta" nopublicējot laikrakstā "Kaujas postenī" 1963. gadā. Un īstais Andrejs Puriņš pārtapa par neīsto Žani Ezīti, kurš vēlāk kļuva  par visīstāko lietas koku populārajam humora un satīras žurnālam "Dadzis", kas savus lasītājus priecējis vairāk nekā pusgadsimta garumā.

Žanis Ezītis publicējās kopā ar tādām personībām kā rakstnieki un humoristi Andrejs Vite Skailis, Pēteris Ēteris, Andris Kolbergs, Dagnija Zigmonte, Žanis Grīva un daudzi citi. Viņa humoresku un feļetonu tēmu loks bija visai plašs, bieži izmantots arī pārspīlējums, saasinot to līdz groteskai. Autors sarakstījis arī vairākas lugas, kā, piemēram, "Pusmiljons vecajā naudā" un lugu Leļļu teātrim "Diega zīmes, diega darbi". Kopā ar Mirdzu Ramani (personāža Hugo Diega māmiņu) Žanis Ezītis veidojisļoti populāro humoristisko raidījumu sēriju Latvijas Televīzijā, kur visā savā krāsņumā iemirdzējās aktiera Edgara Liepiņa komiķa talanta dzirksts. Nāk prātā arī koncertprogramma kopā ar Edžu, Leonu Krivānu un Bauskas kultūras nama ansambli, tāpat spožās un asprātīgās meistara humoreskas, kurās iejutās Vaironis Jakāns, Juris Lejaskalns un citi aktieri.

Ar jokiem joki mazi, to, šķiet, var apliecināt ikviens humora radītājs un arī patērētājs vai, precīzāk, cienītājs, kaut vai arī pašķirstot Žaņa Ezīša apkopotos pabalējušos krājumus "Amors peldbiksītēs" un "Tikai bez panikas", kā arī cittautu autoru  humoresku tulkojumus. Starp citu, arī Ezīša darbi ir tulkoti lietuviešu, igauņu, moldāvu, vācu, krievu un citās valodās.

Pieminot rakstnieku, paklausīsimies kāda Žaņa Ezīša daiļdarba fragmentu paša autora sniegumā no viņa senajiem ziedu laikiem.

Daiļdarba fragmentu klausieties audio pielikumā