Dzerkaļu kalns, kurš bija izvēlēts par šī gada ģeovietu, ir īpašs ar savu  ļoti augsto un stāvo reljefa formu. Kalns atrodas Latgales augstienes augstākajā daļā nepilnu kilometru no daudz zināmākā Lielā Liepukalna.

Dzerkaļu kalns Latvijas mērogiem ir ļoti augsts - 286,3 metri virs jūras līmeņa, tikai trīs metrus mazāk nekā Lielajam Liepukalnam un šis kalns varētu  būt augstākais paugurs Latvijā pēc relatīvā augstuma  - mērot no pakājes līdz virsotnei. Salīdzinājumam Latvijas augstākā kalna Gaiziņkalna absolūtais augstums ir 311,9 m, bet relatīvais augstums – 61,6 m.

Vairāk par Dzerkaļu kalnu - biedrības „Ziemeļvidzeme ģeoparka” priekšsēdētājs Dainis Ozols.

Dzerkaļu kalns ir izraudzīts, jo tam ir īpašs reljefa veidojums un ģeovietas piešķiršana ir veids, kādā pievērst tam uzmanību. Pašlaik lielāka uzmanība pievērsta Liepukalnam, bet Dzerkaļu kalns palicis tā ēnā. Arī kalna relatīvais augstums ir vairāk kā iespaidīgs, tam sasniedzot nedaudz virs 89 metriem.

Savukārt ģeologi stāsta, ka Dzerkaļu kalns ir veidojies leduslaikmeta šļūdoņa un tā kušanas ūdeņu iedarbībā  pirms 13 000 - 15 000 gadu. Tā pamatu veido zemledāja apstākļos sabīdīti un sakrokoti morēnas mālsmilts nogulumi.

Gada ģeovietas nosaukums tiek piešķirts ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību Latvijas īpašajiem ģeoloģiskajiem veidojumiem, sniegt par tiem informāciju, rosināt vietas apzināšanu un izpēti, pievērst sabiedrības uzmanību līdz šim maz novērtētam dabas veidojumam.