Senās Ķīnas politiskā sirds un Lielā Zīda ceļa sākumpunkts Siaņa. Maijishan jeb Maiji kalns – oficiāli pasludinātas par vienu no četrām labākajām budistu grotām Ķīnā, šajā savdabīgās formas kalnā pirms 1600 gadiem klintīs izkaltas tūkstošiem statuju, svētnīcu un rejefu. Iespaidīgās Dzeltenās upes Trīs aizas – visi ir dzirdējuši par Jandzi kanjoniem, bet arī otrai Ķīnas leģendārajai upei Huanhē (Dzeltenā upe) ir savas Trīs aizas ar stāvām klinšu sienām un groteskām virsotnēm – Bingling, Liujiaxia un Yanguoxia. Gabaliņš no Tibetas – Labrang Monastery – Dzeltenās Cepuru sektas klosteris, kas ir viens no sešiem nozīmīgākajiem tibetiešu klosteriem pasaulē. Tam ir milzīga mākslinieciskā vērtība ar lūgšanu dzirnām 3 km garumā un vairākiem desmitiem tūkstošu statuju, kas veidotas no zelta, sudraba, vara, ziloņkaula, nefrīta, kristāla un sandalkoka.

Tipiskas Tibetas prēriju ainavas – Sangke. Bingling grotas – sauktas arī par Tūkstoš Budu alām, tas ir viens no Ķīnas amatnieku un akmeņkaļu lielajiem sasniegumiem. Kopš 420. gada viņi 12 gadsimtu laikā šajā gleznainajā vietā izkaluši 183 alu svētnīcas un gandrīz 800 klinšu statujas, no kurām 27 m augstā Maitreijas Buda ir viena no lielākajām un vecākajām Ķīnā.

Gansu provinces galvaspilsēta un nozīmīgs Lielā Zīda ceļa centrs – Lanzhou. Viens no Rietumķīnas grandiozākajiem dabas veidojumiem – Dzeltenās upes Akmens mežs – izrobotu klinšu sienu un kolonnu labirints, kas nostājies ceļā Ķīnas otrai garākajai upei, liekot Huanhe mainīt savu gultni. Badain Jaran tuksnesis Iekšējās Mongolijas provincē – smilšu Himalaji ar pasaules augstākajām kāpām, kas pārsniedz 500 m augstumā. Starp šīm masīvajām kāpām, kas apraktu pat Manhetenas debesskrāpjus, ir izkaisīti daudzi mazi baseini un ezeriņi, paverot sirreālu tuksneša ainavu. 11. gs. Giant Buddha templis ar 34,5 m garo Gulošās Budas statuju, garāko visā Ķīnā. Klintīs kaltais templis Mati Si, kuru apmeklējis un savā grāmatā Ceļojums uz Austrumiem aprakstījis Marko Polo.

Stāsta gids Raitis Strautiņš.