Floresa – interesantākā no Zunda arhipelāga salām, kuru, pateicoties zaļumam un dabas krāšņumam, portugāļu kuģotāji nodēvēja par Ziedu salu (Flores). Watublapi – ciems, kura ļaudis nēsā un īpašā tehnikā šuj krāšņākos tautastērpus Floresā. Floresas salas grandiozākais dabas brīnums Kelimutu – trīs krātera ezeri vulkāna virsotnē, katrs savā krāsā: tumši sarkans, gaiši zils un melns. Vietējiem šie krātera baseini, kas laika gaitā maina toņus, ir svētvieta, kur mājo gari, tāpēc katram no tiem ir piešķirts nosaukums – Debesu valstība, Elle un Šķīstītava. Wologai ciems, kur lieliski saglabājušās īpatnējās Lionese arhitektūras būdas ar augstiem salmu jumtiem, kas sniedzas gandrīz līdz zemei. Savdabīgā zilo oļu pludmale Penggajawa.
Izbrauciens ar laivu pa tropisko Septiņpadsmit salu arhipelāgu – skaisti zemūdens koraļļu dārzi, bagāta un krāsaina jūras dzīvnieku un zivju pasaule, baltas smilšu pludmales un lielo sikspārņu kolonijas, kurus sauc par lidojošām lapsām. Palmu ieskautie Mangeruda karstie avoti. Izvietojies Inerie vulkāna pakājē, Bena ciems ir labākais ngada kultūras paraugs ar iespaidīgiem akmens totēmiem, megalītiem un monolītiem, svētajiem un upurēšanas altāriem, kā arī tradicionālajām cilts būdām. 2245 m augstais un ar perfektu piramīdas formu apveltītais Inerie vulkāns.
Ngada cilts ciems Gurusina, kurš izvietojies gleznainā apvidū, kalnu ielokā. Liang Bua – ala, kas 2003. gadā ieguva pasaules slavu, kad tika atrasti skeleti ar Floresas hobitiem – mistiskiem, aptuveni metru gariem cilvēkveidīgiem radījumiem, kuru atklājums izraisījis revolūciju antropologu vidū. Aimere ciems, kas izslavēts ar palmu sulas un palmu vīna gatavošanas tradīcijām. Džungļu ieskautais Ranamese krātera ezers. Kalnu pilsētiņas Ruteng un Bajawa. Golo Curu kalns, no kura paveras lielisks skats pār Rutengas rīsu terasēm un ielejām. Cancar lingko rīsu lauks – iespējams, visdīvainākās rīsu terases pasaulē, kas izveidotas zirnekļa tīkla formā. Todo ciems – savulaik te bija reliģiskais centrs un Manggaraian karalistes galvaspilsēta, kur dzīvoja karaliskā ģimene; mūsdienās te ir saglabājusies viena no savdabīgajām Bungu mājam, kur klani pulcējās uz rituāliem. Atpūtas diena Floresas salā, pludmalē pie Labuan Bajo.

Stāsta gide Ilze Neikena.