Šodien, 31. maijā 60. šūpuļsvētki svinami populārajam mūziķim, komponistam un pa reizei dziedātājam Uldim Marhilēvičam, vienam no Liepājas brāļiem un grupas Remix, ne tikai dziesmu, bet arī vairāku mūziklu autoram, un jubilāram tikpat lielu enerģiju un iedvesmu arī turpmāk vēl LR2.

Savā daudzpusīgajā daiļradē  komponists un pianists, Uldis Marhilēvičs pievērsies galvenokārt dziesmas žanram, noslīpējot to visos smalkumos. Savu pirmo Vislatvijas triumfu Marhils piedzīvoja jau 1984. gadā, kad Mikrofona aptaujā uzvarēja Mirdzas Zīveres dziedātais Lūgums. Viņa daiļradē rodami dažādu noskaņu sacerējumi – gan komiskas, dzīvespriecīgas dziesmas, gan izjustas, arī nostalģiskas un patriotiskas balādes.

1957. gada 31. maijā Liepājā dzimušais Uldis Marhilēvičs absolvējis Liepājas BMS klavieru klasi, kam sekoja mācības Liepājas mūzikas vidusskolas klavieru, kā arī mūzikas teorijas nodaļā.

Pēc mācību gada Daugavpils Pedaģoģiskajā Institūtā un dienesta padomju flotē Marhilēvičs iestājās Latvijas Konservatorijas Estrādes nodaļā, kur iepazinās ar Maestro Raimondu Paulu. Viņa vadībā Uldis apguva džeza pianismu un improvizāciju, jau studiju gados muzicēja kā kafejnīcā Allegro, tā grupā Inversija.

1983. gadā vietu Filharmonijas grupā Opus Uldim Marhilēvičam piedāvāja Zigmars Liepiņš. Sekoja 2 gadus ilgs Opus periods, kad tapa vairākas nozīmīgas kompozīcijas, kas tika iekļautas grupas repertuārā.

Opus aizejot no Filharmonijas sistēmas, Marhilēvičs palika štatā kā koncertmeistars, bet 1985. gada rudenī Uldis pieņēma uzaicinājumu kļūt par Latvijas radio jaundibinātā studijas ansambļa Remix taustiņinstrumentālistu, kā arī fona vokālistu. Turpmākajos gados mūziķis aktīvi komponē, koncertē, strādā studijā, radīta virkne nozīmīgu dziesmu un arī daudz instrumentālas mūzikas. Marhilēviča komponētā dziesma Pie laika uzvarēja Mikrofona ‘88 aptaujā, kopš 1987. gada mūziķis ir ansambļa Liepājas brāļi dalībnieks, arī šim kolektīvam sacerot virkni dziesmu. Marhilēvičs piedalījies rokoperas Lāčplēsis izrādēs, iesaistījies ASV veidotajā latviešu mūziķu komercprojektā Rīga. Amerikā Uldis koncertēja arī 1995. gadā, pavadot Margaritu Vilcāni un Ojāru Grinbergu koncertturnejā kā pianists.

90. gados mūziķis aktīvi darbojies reklāmas un TV jomā, tostarp LTV humora šovā Imanta – Babīte, bijis mūziķis Jarānšovā, strādājis kā aranžētājs, darbojies kā konferansjē un muzicējis solo un dažādos sastāvos. Savu improvizatora talantu Marhilēvičs apliecinājis šovā Dziesmu duelis un visas Latvijas priekšā mācījies dejot šovā Dejo ar zvaigzni. Šajā gadsimtā no mazās formas – dziesmām un atsevišķiem skaņdarbiem – skaņradis pāraudzis muzikālu skatuvisku darbu autorā. Viņš sacerējis mūziku dziesmuspēlei Tobāgo (2002), izrādei Klondaika (2004), mūziklu Priekules Ikars (2009) Dailes teātrī, bet mūzikls Pārdotie smiekli uzvests Ķīpsalas hallē (2013).

Jau vairākus gadus savas organizatora prasmes Uldis Marhilēvičs apliecina savā vasaras brīvdabas festivālā Zaļais stars.

Marhilēviča diskogrāfijā minami kā grupas Remix, tā Liepājas brāļu albumi ar viņa kompozīcijām. Izdots Ulda jubilejas koncertieraksts Marhils un  draugi (1997), instrumentālās mūzikas albums Vivo (2001), kā arī kopdarbs ar Rēziju Kalniņu Tava roka manējā (2013) u.c.