Šodien, 30. decembrī 60. dzimšanas dienu svin mūziķis, dziedātājs un dziesmu autors Ingus Baušķenieks, grupas Dzeltenie pastnieki līderis un solomākslinieks, un jubilāram daudz laimes un iedvesmu turpmākajiem skaņdarbiem novēl LR2.

Komponists, mūziķis, dziedātājs un producents Ingus Baušķenieks, izcilā gleznotāja Ausekļa Baušķenieka dēls, Latvijas mūzikā pārstāv tās avangardiskāko un neparastāko nostūri, savulaik, darbojoties grupā Dzeltenie pastnieki, dēvēts pat par pagrīdes mūziķi. Savā solodaiļradē Baušķenieks izvēlējies visu darīt viens pats, viņš izveidojis ierakstu izdevniecību Ingus Baušķenieka ieraksti, ar kuras zīmolu laidis klajā arī dažu citu ansambļu ieskaņojumus.

Rīgā 1956. gada 30. decembrī dzimušais Ingus Baušķenieks beidzis Rīgas 1. ģimnāziju, pēc tam 3 gadus studējis radiotehniku Rīgas politehniskajā institūtā (tagad RTU). Kopā ar savu klasesbiedru Viesturu Slavu Baušķenieks izveidoja grupu Jaunais sarkanais karalis, kas sākotnēji kopēja rietumu mūziku, taču no tās ar laiku izauga viena no savdabīgākajām latviešu muzikālajām vienībām – Dzeltenie pastnieki. Ansamblī Baušķenieks spēlēja basģitāru, dziedāja, sacerēja mūziku un vārdus, kā arī producēja ierakstus. Ar laiku Dzeltenie pastnieki kļuva par ko līdzīgi Baušķenieka individuālās daiļrades laboratorijai, likumsakarīgi mūziķis nodalījās no grupas un uzsāka solokarjeru.

1988. gadā izdots pirmais Ingus Baušķenieka soloalbums Mājas dzīve, kur tāpat kā sekojošajā magnetalbumā Klusais okeāns (1990) dziesmas tapa partnerībā ar mūziķa toreizējo dzīvesbiedri Edīti Baušķenieci. Turpmāk Baušķenieks savus skaņdarbus sacerējis pilnīgā vientulībā, paša aprīkotajā mājas studijā, vairāk balstoties uz tehnoloģiju iespējām nevis mūziķu tehniku un radošajām iespējām.

90. gados izdoti divi Ingus Baušķenieka soloalbumi Burvju pusdienas (1995) un Digitālā ziema (1998). 90. gadu otrajā pusē Baušķenieks producējis mūziķa Enija Maika un folkmūziķu skaņdarbus, darbojies reklāmas jomā, sacerējis mūziku animācijas un dokumentālajām filmām. Dibinājis personisko skaņu ierakstu studiju Bisycle Systems.  

Šajā gadsimtā klajā nākuši vēl trīs Ingus Baušķenieka individuālie albumi Viduslaiki (2004), Čūska (2011) un Sentiment et Mélancholie (2015). Ar 2002. gadā radīto zīmolu Ingus Baušķenieka ieraksti izdoti Dzelteno pastnieku albumi digitālā formātā, kā arī citu muzikālo vienību ieskaņoti albumi.