Šodien, 16. janvārī izcilais latviešu estrādes dziedātājs Viktors Lapčenoks svin savu 70. dzimšanas dienu, un jubilāram laimes, enerģijas un labklājības vēlējumus sūta LR2

Ar savām lieliskajām vokālajām dotībām Viktors Lapčenoks varēja būt latviešu rokzvaigzni, taču par viņa lauciņu kļuva mūsu estrādes mūzika. Tajā ieguldīts viss mūžs, radot izcilas pērles kā Zilā, Kurzeme, Spītība, Vārds, Inese, Lana, un Lapčenokam padevās kā dramatisma cauraustas balādes, tā ziņģes un šlāgeri. Ne velti Raimonds Pauls viņu dēvē par savu labāko solistu!

1947. gada 16. janvārī Rīgā dzimušais Viktors Lapčenoks muzikālās dotības mantojis no mātes Janīnas, kas dziedājusi baznīcas korī. Taču pamatskolā puisis tikai ar grūtībām bija pierunājams apmeklēt kori vai ansambli. Brīvo laiku Viktors ziedoja sportam, kopš 5. klases fanātiski aizraudamies ar basketbolu, bet nebija sveši arī citi sporta veidi.

Jau septiņpadsmit gadu vecumā Viktors sāka strādāt par frēzētāju RVR, mācības pabeidzot vakarskolā. Tas bija laiks, kad Rīgas puikas aizrāvās ar bītliem, sāka paši taisīt ģitāras un dziedāt. Viņu vidū bija arī Lapčenoks. Pēc turpat Rīgā, robežsargos aizvadītajiem 2 dienesta gadiem jauneklis strādāja rūpnīcā Alfa un, vecākās māsas Annas pamudināts, sāka dziedāt Alfas klubā un Celtnieku kultūras nama orķestrī. Pēc R. Paula uzaicinājuma Lapčenoks 1971. gada pavasarī tika pieņemts par Rīgas Estrādes Orķestra solistu. Vienlaikus tika izveidots izcilais estrādes duets Viktors Lapčenoks un Nora Bumbiere, abi dziedātāji pēc Paula aiziešanas no REO vadības, kļuva par viņa jaundibinātā ansambļa Modo solistiem. Abi ar lieliem panākumiem piedalījās vairākos starptautiskos konkursos (Maskavā, Drēzdenē, Sopotā), nemitīgi koncertēja Latvijā un ārzemēs, sniedzot pat 25 koncertus nedēļā.

Viktors Lapčenoks Modo dziedāja līdz 1981. gadam, tad pārcēlās uz ansambli Inversija, paralēli strādājot par Latvijas Radio orķestra solistu. 80. gadu vidū izveidojās Viktora un Aijas Kukules duets, koncertdarbība tika izvērsta Inversijas sastāvā. 80./ 90. gadu mijā uz laiku atjaunojās Viktora un Noras sadarbība.

Pagājušā gadsimta deviņdesmitajos, līdzīgi citām estrādes zvaigznēm, arī Lapčenoks pieklusa, līdz 1997. gadā triumfāli atgriezās ar 50. dzimšanas dienas svinībām Operā.

Ieraksts izdots albumā, kas paradoksāli kļuva par Viktora pirmo soloalbumu. Tam 1999. gadā sekoja disks Specpasūtījums ar Raimonda Paula dziesmu deju versijā, 2 izlases albumi un Raimonda Paula un Edvīna Zariņa dziesmu ieskaņojums Paldies, ka tu man esi (2003).

Joprojām dziedātājs Viktors Lapčenoks regulāri uzstājas. Ar teju 50 skatuves gadiem viņš saucams par ilggadīgāko aktīvo latviešu estrādes dziedātāju, kura soloieskaņojumu klāstā ir vairāk nekā 100 vienību, un kur nu dueti un ansambļi. Dziedāts arī tautiešiem Īrijā un Amerikā, Vikors Lapčenoks par savu devumu Latvijas kultūrā apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni (2008).