Šodien, 25. septembrī 55. šūpuļsvētki svinami dziedātājam un dziesmu autoram, grupas Sestā jūdze līderim Agrim Gedrovičam, kas mūsu kantri mūzikā debitēja ar ansambli Kaimiņi, un jubilāram sirsnīgus sveicienus sūta Latvijas radio 2.

Dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors Agris Gedrovičs nu jau 15 gadu ir grupas Sestā jūdze sirds un dvēsele, viens no šā brīža Latvijas kantrī mūzikas simboliem, kas regulāri atzīts par Bauskas kantrī mūzikas festivāla labāko dziedātāju un komponistu.

1961. gada 25. septembrī dzimušajam Agrim pirmā saskarsme ar mūziku bija Arta Kumsāra vadītajā Valkas rajona zēnu korī Ozolzīlēni. Tieši diriģents mudināja Agri iestāties mūzikas skolā, kur puika izvēlējās trompetes klasi. Izturēja gan tikai trīs gadus, jo vairāk aicināja hokejs nekā pūšana taurē.

Pēc 8. klases Gedrovičs izvēlējās mācības Cēsu 4. arodvidusskolā, lai apgūtu galdnieka profesiju. Puisis tūlīt tika pieņemts pūtēju orķestrī, tomēr ģitāras vilināja vairāk. Agris pats uzmeistaroja savu pirmo ģitāru, un kopš tā laika trompete putēja plauktā. Kopš bērnības Agra mīļākais ansamblis bija Čikāgas piecīši. Visa muzikālā gaume tika pakārtota kantrī mūzikai, un galdnieka arodam jau sen atmests ar roku.

Mācībām sekoja karadienests. Paspēlējis ģitāru armijas ansamblī, Agris Gedrovičs pēc dienesta kopā ar draugiem šad tad uzspēlēja savam priekam, 80. gadu vidū Bilskas klubā nodibināja ansambli ar nosaukumu Rakari, kas vēlāk izjuka. Tad jau 1995. gadā Agri atkal aicināja izveidot grupu, ar kuru kopā uzspēlēt balli Bilskas klubā. Viņš atrada pazīstamus mūziķus, izveidoja grupu, kuras nosaukums Spīts pēc laika tikai nomainīts pret – Kaimiņi. Agris bija ansambļa galvenais dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors.

1998. gadā klajā nāca Kaimiņu pirmais albums Gaidot, kura 10 dziesmu mūzikas autors bija Gedrovičs. Ierosmi savām dziesmām viņš guva arī Aleksandra Čaka un Ārijas Elksnes dzejā, taču pirmā dziesma sacerēta ar Smiltenes puses dzejnieces Marikas Svīķes vārsmām. Līdz 1999. gadam, kad klajā nāca jau nākamais albums Nāc līdz, Kaimiņi bija uzstājušies tikai Smiltenes apkaimē un ierakstījuši dažus video klipus vietējā TV. Pēc šī albuma ansamblis bija gaidīts tuvu un tālu, jo Gedroviča dziesmas ātri vien iekaroja milzīgu popularitāti.

Pēc 2001. gada albuma Dzīvei pa vidu, Gedrovičs pameta grupu kaimiņi, lai izveidotu pats savu kantrī mūzikas grupu Sestā jūdze, kuras repertuāra pamatu veido tieši Agra mūzika. Ar Gedroviča dziesmām izdoti 3 Sestās jūdzes albumi: Emigrants (2003), Kalendārs (2008) un Iebrien manā saulrietā (2012) – divi pēdējie ieguvuši titulu Latvijas Gada labākais kantrī mūzikas albums.

Vairākkārt Gedroviča dziesmas atzītas par labākajām Bauskas kantrī festivālā, kopš 2011. gada aktīvi darbojas Sestās jūdzes fanu klubs. Sestā jūdze uzstājusies ne tikai Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, bet arī ārzemēs, piemēram, kantrī mūzikas festivālā Silkeborgā, Dānijā.