Šodien, 29. augustā apaļo 50. dzimšanas dienu svin dziedātājs un dziesmu autors Edmunds Vestmanis, grupas Bruģis dalībnieks.

Jau 30 gadus jubilārs darbojas grupas Bruģis sastāvā, sniedz koncertus, uzstājas saviesīgos pasākumos, un katra nedēļas nogale aizrit muzicējot.

Edmunds Vestmanis dzimis 1967. gada 29. augustā Cesvainē, mamma bija laba dziedātāja, pārzināja ziņģu un tautasdziesmu repertuāru, bet tēvs spēlēja vairākus mūzikas instrumentus. Pašmācības ceļā viņš apguvis ģitāru, klavieres, vijoli. Edmunds vēl neprata runāt, kad jau dungoja mājās vai radio noklausītas melodijas. Viņa vecākā māsa mācījās klavierspēli Madonas mūzikas skolā, un zēns domāja iet viņas pēdās. Taču izrādījās, ka spēlēt patīk, bet mācīties un braukāt no Cesvaines uz Madonu – nē.

Otrs piegājiens mūzikas skolā bija veiksmīgāks, jo Vestmanis kļuva par trompetes klases audzēkni. Pabeidzis 9. klasi Cesvaines vidusskolā un Madonas BMS, jaunietis devās uz Cēsu A. Kalniņa mūzikas vidusskolu, kur turpināja izglītoties pūšaminstrumentu nodaļas trompetes klasē (1984-1987). Jau 1. kursā, sadraudzējies ar skolasbiedru Andri Šīrantu, vēlāk labi pazīstamu mūziķi un aranžētāju, Edmunds Vestmanis izveidoja pirmo estrādes ansambli: spēlēja bungas, basģitāru, sāka sacerēt pirmās dziesmas. Ar šiem jaunības gadu sacerējumiem ieskaņota pat kasete, tad mūzikas vidusskolas 3. kursā jauneklis pievienojās vietējai grupai Ferrum, kur spēlēja sintezatoru. Izvērtās nozīmīga koncertdarbība, kur iespaidīgākais bija koncerts Rīgā kopā ar grupu Kino un Viktoru Coju, jo Ferrum tolaik darbojās roka stilā un iekļāvās toreizējā pagrīdes mūzikas vilnī. Paralēli Vestmanis izveidoja arī grupu dzimtajā Cesvainē, kur tika sagatavota vesela koncertprogramma, taču aktīvo darbu pārtrauca obligātais karadienests.

Armijas gados (1987-1989) Edmunds Vestmanis sāka kā artilērists, tad nonāca pūtēju orķestrī. Mamma palīdzēja iegādāties sintezatoru, ko nosūtīja dēlam, un viņš varēja iekļauties vietējā pašdarbībā, daudz muzicēja gan militāristu, gan civiliedzīvotāju pasākumos.

Jau 1987. gada rudenī, vēl pirms armijas, Edmundu Vestmani uz savu grupu Bruģis uzaicināja Sandris Sproģis, un arī dienesta laikā mūziķis spēja izrauties uz dažiem koncertiem. Kopš 1989. gada Vestmaņa mūziķa gaitas lielākoties saistītas ar grupu Bruģis, ar pārtraukumu 1991. gadā, kad mūziķis devās strādāt uz ASV, kur iepazinās ar vietējās latviešu kopienas mūziķiem, tostarp Lolitu Ritmani un Marku Matsonu. Pēc Edmunda atgriešanās grupa Bruģis ar savām dziesmām sāka aktīvi piedalīties Mikrofona aptaujā: 12. vieta ar dziesmu Kādēļ atstāji Mikrofonā ’91, 12. vieta ar dziesmu Diena aizgājusi Mikrofonā ’92 un togad 6. vieta Edmunda solodziesmai Tevi mīlu. Sekoja panākumiem bagāts muzikālais ceļš, kura laikā izdoti vairāki dziesmu albumi. Savus skaņdarbus mūziķis dod iestudēt arī citiem izpildītājiem, viņa radīto dziesmu skaits tuvojas simtam.

Grupas koncertos skan tikai pašu sacerētas dziesmas, taču citos pasākumos Bruģis spēj piedāvāt ap 2000 skaņdarbu plašu programmu. Gadā notiek vairāk nekā 100 uzstāšanos, un Edmunds Vestmanis strādā arī bērnu interešu centrā Madonā, kur māca ģitāras, bungu u.c. instrumentu spēli.