Šodien, 4. martā zīmīgo 55. dzimšanas dienu svin sirsnīgo dziesmu dziedātājs Uģis Miezītis, kas pats sacerējis lielāko daļu sava repertuāra, un jubilāru sveic Latvijas Radio 2.

Mūzikai 1963. gada 4. martā Jēkabpilī dzimušais Uģis Miezītis velta savu brīvo laiku. Viņš uzaudzis muzikālā ģimenē: tēvs spēlēja klarneti, mamma dziedāja, visas ģimenes viesības aizritēja dziesmu pavadībā. Miezītis pabeidzis Jēkabpils 1. vidusskolu, bija aktīvs kora dalībnieks, vietējā bērnu mūzikas skolā mācījās klarnetes spēli. Vidusskolas gados Uģis muzicēja grupā Amigo – dziedāja, spēlēja ritma ģitāru, ar ansambli piedalījās tolaik populārajos komjauniešu dziesmu festivālos Rīgā.

Vidusskolai sekoja viens mācību gads Rīgas kultūras darbinieku tehnikumā, pēc kura jaunekli iesauca armijā. Dienesta gadi aizritēja Rīgā, Baltijas kara apgabala dziesmu un deju ansamblī. Demobilizējies Miezītis sāka mācīties Latvijas Valsts konservatorijas vokālistu sagatavošanas kursos, kur viņa studiju biedri bija Ieva Akuratere un Nauris Puntulis. Studiju gados īslaicīgi Miezītis sadarbojies ar komponistu un pianistu Helviju Stengrevicu. Taču ģimenes rūpju dēļ – bija piedzimusi meita – Uģis palūdza akadēmisko atvaļinājumu, pēc kura augstskolā neatgriezās. Sāka strādāt r/a Daiļrade, kur kļuva par zirgu seglu meistaru, savu profesiju apguva Maskavā, Veimārā, Taškentā. Arī pašlaik Uģa Miezīša uzņēmējdarbība saistīta ar zirgiem un jāšanu, viņa ģimenei pieder veikals Zirgu stallis.

Ar 2005. gadu datējama Uģa Miezīša dziesmu autora darbības sākšana – viņa pirmā kompozīcija ar paša sacerētiem vārdiem bija Par puķi. 2005. gadā izdots Miezīša pirmais soloalbums Vai tu zini…, kam  sekoja albums Dziesmas (2006). Mūziķis bijis dažādu muzikālu projektu dalībnieks, uzstājies ar grupu Sapņu ķērāji, kopā ar Juri Petrovu Jēkabpilī dibināta rokgrupa Nafta, ar Gundaru Dzenovski dziedāts Lido. Miezīša repertuāru veido paša sacerējumi, Maestro Raimonda Paula mūzika, parasti notiek dažas uzstāšanās mēnesī – lielākoties saviesīgi pasākumi, retāk solokoncerti.

2008. gadā Miezītis vairākas dziesmas ieskaņojis duetā ar Irēnu Ancāni, viņa sacerējumi ir dziedātājas Inetas Rudzītes repertuārā. Pašlaik Uģa Miezīša komponista portfelī ir vairāk nekā 40 dziesmu, tās nereti dzimst naktī, un, ja ir slinkums mosties un pierakstīt, tā arī pagaist nebūtībā.