Šodien, 11. aprīlī savu skaisto 50. dzimšanas dienu sagaidījis dziedātājs, grupas "bet bet"  dalībnieks Zigfrīds Muktupāvels, un jubilāram skanīgu balsi un daudz radošu sasniegumu arī turpmāk novēl LR2.

Mūziķis  un dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels, pirms 25 gadiem pārsteidzis Latviju ne tikai ar lielisku balsi, bet arī izteiksmīgu vijoļspēli, pēdējos gados kļuvis par ievērojamu TV žurnālistu, kā arī kultūras dzīves notikumu atspoguļotāju programmā „Kultūras rondo” Latvijas radio 1.

Zigfrīds Muktupāvels dzimis 1965.gada 11. aprīlī Krimuldā, pēc Siguldas bērnu mūzikas skolas vijoles klases beigšanas mācības turpināja Cēsu mūzikas vidusskolā, kur aizvadīti 3 gadi. Cēsīs 1982. gadā Zigfrīds sāka spēlēt taustiņinstrumentus Ivara Rutmaņa grupā. 18 gadu vecumā Zigfrīds pārcēlās uz Liepāju, lai turpinātu mācīties Liepājas mūzikas vidusskolā, kur drīz vien pievienojās t.s. Durbes kultūras nama grupai, vēlāk kļuva par dalībnieku ansamblī „Saldās sejas”, kuram sacerēja savas pirmās dziesmas. 20 gadu vecumā Muktupāvels kā vijolnieks pievienojās Jāņa Lūsēna vadītajai grupai „Neptūns”, kas drīz vien nosaukumu nomainīja pret – „Zodiaks”. Sācis ar vienu solodziesmiņu, Zigfrīds drīz vien attīstījās par vienu no spilgtākajiem 80. gadu otrās puses pašmāju dziedoņiem, kura trumpis bija arī iespaidīgā vijoļspēle.

Liepājas periodam sekoja pārcelšanās uz Bausku, kur bāzējās grupa „Zodiaks”. Ar ansambli 1987. gada „Liepājas dzintarā” mūziķis izcīnīja Grand Prix, gadu vēlāk kļuva par laureātu Vissavienības jauno dziedātāju konkursā „Jūrmala ’88”, kas pavēra ceļu uz tālākām estrādēm. Togad Muktupāvels piedalījās arī Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperā „Lāčplēsis”.

Pēc grupas „Zodiaks” darbības apturēšanas, 1991. gadā kopā ar seno draugu, liepājnieku Guntaru Raču Zigfrīds Muktupāvels izveidoja ansambli „bet bet”, kur stila pamatu veidoja kantrī un popmūzika. Pirmā programma tika sastādīta no kādreizējās grupas „Saldās sejas” melodijām, arī turpmāk Muktupāvels ir viens no „bet bet” dziesmu autoriem un aranžētājiem.

Līdztekus dziedātāja darbībai mūziķis bijis aktīvs citās jomās, piemēram, vadīja bērnu vokālo konkursu „Cālis”, jau 90. gadu vidū uzsāka sadarbību ar zēnu koriem, veidojis tiem aranžējumus, atbalstījis zēnu kora salidojumu norisi kā producents. Muzikālā producenta ampluā Muktupāvels piedalījies Raimonda Paula mūziklu „Meža gulbji” un „Zaļā Jumprava” tapšanā. Paralēli turpinājusies sadarbība ar komponistu Jāni Lūsēnu, kurš Zigfrīdam regulāri uzticējis galveno lomu atskaņojumu mūziklos un citos skatuves darbos, kā arī sacerējis dziesmas Muktupāvela soloalbumam „Violets” (2002). Dziedātāja balss iemūžināta vairākos albumos, izlasēs u.c. izdevumos, viņš koncertējis daudzās pasaules valstīs ar visdažādāko repertuāru. 

Pirms diviem gadiem savu cieņu pret latviešu estrādes klasiku dziedātājs izpauda albumā „Estrādes dziesmas”, kopā ar grupu „Gūtmans” notika arī vairāki koncerti, regulāri turpinoties arī ansambļa „bet bet” radošajai darbībai. 2014. gada nogalē izdots Muktupāvela un Raimonda Paula „Ziemassvētku albums”.