Šodien, 6. decembrī apaļus 40 gadus vecs kļuvis Talantu fabrikas absolvents Roberto Meloni, kas, pārcēlies uz Latviju no saulainās Itālijas, ar savu balsi kuplinājis mūsu Eirovīzijas projektus Pirates of The Sea, Bonaparti.lv, dziedājis solo un dažnedažādos ansambļos, un jubilāram tikpat lielu enerģiju arī turpmāk vēl Latvijas Radio 2.

Roberto Meloni jeb vienkārši Roberto 2001. gadā samainīja saulaino Tirēnu jūru pret vēso Baltijas jūru, pārceļoties no Sardīnijas uz Latviju, lai īstenotu savu bērnības sapni – kļūt par populāru dziedātāju. Pašlaik viņa repertuārā ir dziesmas latviešu, itāliešu, franču un angļu valodā.

Dziedātājs un pasākumu vadītājs dzimis Sardīnijā, 1977. gada 6. decembrī aitkopju ģimenē un ir jaunākais no pieciem bērniem. Kopš 4 gadu vecuma Roberto dziedājis uz skatuves, piedalījies dažādos konkursos, pat Sanremo 1995. gadā. Latvijā viņš nonāca, pateicoties interesei par svešvalodām un ceļojumiem. 13 gadus Roberto dzīvojis Francijā Erasmus programmas ietvaros, labi zina franču valodu, nedaudz runā vāciski, jo Vācijā strādājis par oficiantu. Mazliet saprot spāniski, krieviski, lietuviski, bet latviešu valodu nu jau pārvalda pilnībā. Meloni ir beidzis Lat­vi­jas Uni­ver­si­tā­tes Fi­lo­lo­ģi­jas no­da­ļas Sveš­va­lo­du fa­kul­tā­ti.

Roberto skatuves gaitas šeit sākās jauno talantu konkursā Talantu Fabrika, kur jauneklim bija izdevība uzstāties arī kopā ar Raimondu Paulu, un Maestro dziesma Tālā kļuva par pirmo Meloni ieskaņojumu. Tieši itāļu jauneklim Pauls uzdāvināja dziesmu Tikai vienu reizi. 2004. gadā kopā ar Elizabeti Zagorsku tapa dziesma Ardievu, mīla, kas piedalījās Muzikālajā bankā. Turpmākajos gados solo un dažādos ansambļos Roberto ieskaņojis virkni populāru melodiju, dziedātājs piedalījies gan kopīgos koncertos ar citiem solistiem, gan rīkojis solokoncertus. 2006. gadā Meloni piedalījās mūzikla Robinsona dārgumi uzvedumā, viņš divas reizes pārstāvējis Latviju starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā projektos Bonaparti.lv (2007) un Pirates of The Sea (2008)

Pašlaik Meloni kļuvis par īstu TV zvaigzni paša veidotajā raidījumā La Dolce Vita. Ar Roberto, kurā kopā ar sabiedrībā zināmām personām gatavojot dažādus ēdienus. Apkopojot pirmajos 100 raidījumos gatavotās latviskās receptes, Roberto izdevis savu pirmo grāmatu Piedzīvojumi virtuvē ar Roberto. 100 slavenību receptes kā veltījumu savai mammai Sardīnijā. Nākamgad mākslinieks ar programmu La Dolce Vita viesosies lielākajās Latvijas pilsētās, skandēdams nevīstošus un līdzi dziedamus itāļu hitus un latviešu dziesmas no sava repertuāra.