Šodien, 2. maijā apaļus 40 svin dziedātājs un nu jau arī dziesmu autors Intars Busulis, uzticams komponistu Raimonda Paula un Kārļa Lāča partneris, pārstāvējis Latviju gan Eirovīzijā, gan konkursā Jaunais vilnis, un jubilāram tikpat skanīgu balsi un radošus sasniegumus vēl Latvijas radio 2.

Pārsteidzošs, asprātīgs, vienmēr perfektā muzikālajā formā – tāds ir šobrīd spožākais Latvijas dziedātājs Intars Busulis, kam pa spēkam džezs, pops, kaut vai operu ārijas – praktiski viss, kas pagadās viņa muzikālajā ceļā, Tas vedis no zēnu grupas „Caffe” līdz daudzpusīgai solokarjerai. Tajā Busulis var lepoties ar sadarbību ar Raimondu Paulu, kas arī dziedātāju stādīja priekšā plašajai Krievijas auditorijai, kamēr lielākā daļa oriģinālrepertuāra tapusi sadarbībā ar komponistu Kārli Lāci. Ne katra Intara skandētā dziesma ir viegli uztverama un lipīga, drīzāk tās ir mākslas darbi ar neatdarināmiem aranžējumiem un vienreizēju vokālo sniegumu.

Intars Busulis dzimis 1978. gada 2. maijā Talsos, kur guva pirmo muzikālo izglītību – pabeidza Talsu Mūzikas skolas trombona klasi, paralēli apmeklēja mākslas skolu un

dejoja tautas deja. Busulis kļuva par dalībnieku diksilendā „Talsu Sprīdīši”, sāka koncertēt. Pēc pamatskolas devās uz Ventpili, kur mācījās mūzikas koledžas pūšaminstrumentu nodaļā un spēlēja trombonu Ventspils bigbendā. Tur arī jaunietis izmēģināja savus spēkus kā dziedātājs. Kopā ar studiju biedru, talsenieku Raimondu Tigulu tapa puišu grupa „Caffe”, ar kuru Intars paviesojās pat Eirovīzijas Nacionālajā atlasē.

Notika sevis meklējumi arī džeza žanrā, kā trombonists Busulis muzicēja NBS štāba pūtēju orķestrī un grupā „Wet point”, piedalījās radošos projektos. Tika gūta atzinība džeza konkursos un festivālos Rīgā, Pērnavā u.c., piedzīvotas aktieriskās ugunskristības Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes mūziklā „Hotel Kristina” (2005). Togad Intars plūca uzvaras laurus konkursā „Jaunais vilnis”, kam turpmākajos gados pavēra plašas iespējas attīstīt savu daiļradi krievvalodīgajā auditorijā. To veicināja dziesmu cikls ar Jevgeņija Jevtušenko dzeju, ko Intaram sacerēja Raimonds Pauls, kas jauno un spilgto dziedoni aicināja uz sadarbību arī ar kori „Kamēr” un citos projektos. Busulis bijis pastāvīgs dalībnieks Paula autorkoncertos, tikmēr dziedātājs jau 10 gadu garumā savu solokarjeru veiksmīgi attīstījis kopā ar skaņradi Kārli Lāci. Tapuši vairāki dziesmu albumi, rīkotas koncertturnejas, vienlaikus dziedātājs piedalījies virknē muzikāli skatuvisku darbu, kuru vidū bijuši mūzikli „Autoplanēta”, „Oņegins”, „Parīzes Dievmātes katedrāle”, koncertuzvedumi sērijā „Cabaret”, L. Bertnstaina „Mesa”. Savu džeza stīgu Intars Busulis attīstījis kopā ar Mirāžas džeza orķestri, kurā savulaik gan spēlēja trombonu, gan dziedāja, kā arī Māra Briežkalna kvintetu, Latvijas radio bigbendu un redzamākajiem Latvijas džezmeņiem.

Vairākkārt Busuļa izpildītās dziesmas atzītas par vērtīgākajām Latvijas radio 2 dziesmu aptaujā Muzikālā banka. 2018. gada pavasarī izdots jaunākais dziedātāja albums – „Nākamā pietura” krievu valodā, ar šo programmu notiks vairāki koncerti.