Šodien, 10. oktobrī 55. dzimšanas dienu svin dziedātājs Alekss, kura vareno balsi iepazinām grupas Opus Pro sastāvā, un jubilāram – lai skan arī turpmāk! – vēl Latvijas Radio 2.

Dziedātājs Alex, īstajā vārdā Oļegs Andrejevs, kopš 1986. gada ir smagā roka grupas Opus Pro solists, kura balss skarbais skanējums nav sajaucams ne ar vienu citu. Viņš arī sacerējis mūziku un tekstus, ir tādu pazīstamu dziesmu kā Tu un es, Rozā lietus, Dzimene, Pēdējā pietura, Čempions līdzautors.

Andrejevs dzimis Daugavpilī 1962. gada 10. oktobrī, mācījies Višķu sovhoztehnikumā, kur arī pievērsās mūzikai – sita bungas vietējā pašdarbības ansamblī. Tolaik Oļega sapnis bija kļūt par plaša profila mehanizatoru, taču mūzika ņēma virsroku. Kādu laiku Andrejevs bijis bundzinieks arī kolhoza Lāčplēsis ansamblī, kad tur dziedāja Olga Rajecka, bijis arī dalībnieks ansamblī Džemperi.

Sekoja dienests, un pēc tā Oļegs Andrejevs alias Alex (turpmāk Alekss) kļuva par Ogres kultūras nama ansambļa Metronoms dalībnieku: sita bungas un dziedāja. Cits ogrēnietis, ģitārists un dziesmu autors Harijs Zariņš uzaicināja Aleksu pievienoties jau dziedātāja amatā topošajai smagā roka formācijai Filharmonijas ansambļa Opus ietvaros. Andrejeva balsi Zigmars Liepiņš jau iepriekš bija izmantojis teātra mūzikas ieskaņojumā, kad tapa izrādes O, Klemens mūzika.  

Grupas Opus Pro debija notika 1986. gada mūzikas un mākslas festivālā Bildes, un beidzot Aleksa vareno balsi iepazina visa Latvija. Ar laiku dziedātājs ieguldīja savu artavu dziesmu radīšanā, vispirms sadarbodamies kā tekstu autors ar kolēģi Hariju Zariņu. Aleksa balss nemirstīgu padarīja arī Zigmara Liepiņa himnu Brīvību Baltijai, taču pārrāvumu karjerā radīja aizokeāna projekts Riga, apvienojot virkni populāru latviešu mūziķu. 1993. gadā Alekss atgriezās Latvijā, atjaunojās Opus Pro darbība, šajā gadsimtā savas skatuves gaitas uzsāka jau dziedātāja meita Aija Andrejeva, nereti dziedot kopā ar tēvu.

2011. gadā dziedātājs pēc būtiskas pauzes atgriezās uz skatuves, pašlaik aktīvi sadarbojas ar bijušo grupas biedru Hariju Zariņu, savu meitu Aiju, kā arī aktīvi koncertē Opus Pro sastāvā.