12. martā 60. dzimšanas dienu sagaidījusi dziedātāja un nu jau arī dziesmu autore Maija Lūsēna, kuras balss savulaik skanēja grupā Zodiaks, un apaļajā jubilejā sveicienus Maijai sūta Latvijas radio 2.

Par dziedātājas, dziesmu un tekstu autores Maijas Lūsēnas karjeras spilgtāko periodu saucama darbība Jāņa Lūsēna vadībā – grupā Zodiaks, kas ar savu patriotisko repertuāru un profesionālismu kļuva par vienu no Atmodas laika simboliem. Turklāt 1988. gadā Lūsēna kļuva par Laimdotu Zigmara Liepiņa un Māras Zālītes rokoperā Lāčplēsis.

Maija, meitas uzvārdā Renskumberga, dzimusi  1957. gada 12. martā Liepājā. Pirmos trīspadsmit dzīves gadus viņa aizvadījusi Kuldīgā, kur mācījās vietējās mūzikas skolas vijoles klasē.

Par dziedātājas karjeru Maija Lūsēna sāka sapņot jau skolas gados. Mācīdamās Liepājas 1. vidusskolā, viņa iesaistījās skolas ansamblī, kurā darbojās arī Aldis Langbaums, Jānis Šipkēvics, kā arī Jānis Lūsēns. Grupa veiksmīgi piedalījusies tolaik populārajā konkursā Ko tu proti?, un pēc vidusskolas atestāta saņemšanas 1975. gadā Maija Renskumberga iestājās konservatorijas Teātra fakultātes muzikālās komēdijas aktieru nodaļā. Studiju laikā Maija uzstājusies kopā ar Arni Miltiņu, atveidojusi vienu no galvenajām lomām kinolentē Nakts bez putniem (1979, trolejbusa vadītāja Dzintra).

Pēc fakultātes beigšanas (1980) jaunā aktrise kļuva par fona vokālisti tobrīd iemīļotajā ansamblī Tip Top, kur solisti bija estrādes zvaigznes Margarita Vilcāne un Ojārs Grinbergs. 1982. gadā Maiju pamanīja Latvijas horeogrāfijas meistare Janīna Pankrate, tika iestudēta kabarē stila programma ar Raimonda Paula dziesmām. Pēc nejaušas tikšanās ar skolas laika paziņu Jāni Lūsēnu, Maija ar prieku pieņēma muzikālās sadarbības, kā arī komponista rokas un sirds piedāvājumu. Jaunā mūziķu ģimene atgriezās Liepājā, Lūsēns uzņēmās ansambļa Neptūns vadību, sadarbojās ar Liepājas teātri, kur lielus panākumus guva izrāde Māte un neitronbumba, kurā dziedāja arī Lūsēna. Mūziķu komanda darbu turpināja kā Jāņa Lūsēna grupa, izveidojās Maijas Lūsēnas un jaunā dziedātāja un vijolnieka Zigfrīda Muktupāvela panākumiem bagātais duets.

1986. gada nogalē mūziķi pārcēlās uz Bausku, darbu turpinot kā Ļeņina kolhoza ansamblis. 1987. gada festivālā Liepājas dzintars Lūsēna grupa uz skatuves kāpa jau kā Zodiaks un izcīnīja galveno balvu. Panākums tika atkārtots 1989. gadā, kad Maija Lūsēna tika atzīta par festivāla labāko dziedātāju. Šie bija ļoti aktīvas koncertdarbības gadi, taču pēc brauciena uz ASV sekoja Zodiaka darbības izsīkums. Maija Lūsēna tolaik piedalījās dziedošā aktiera Edgara Liepiņa koncertos, labdarības koncertos Mēs – tēvu zemei, sadarbojās ar ASV latviešu grupas Akacis mūziķiem u.c.

1990. gadā Maija Lūsēna iesaistījās dziedātāju apvienībā Dāmu pops, kas savu darbību atjauno arī desmit gadus vēlāk. Ar dziesmu Varbūt rīt Dāmu pops iekaroja 2. vietu Mikrofona ’90 rokaptaujā, bet togad Vecā ratiņa aptaujā Lūsēnas duets ar Juri Hiršu, dziesma Veltījums ierindojās 2. pozīcijā.

90. gadu sākumā Zodiaks beidza pastāvēt, Maija un Jānis Lūsēni iestudēja bērnu dziesmu programmas, kas izskanēja koncertos, tika ieskaņotas kasetēs. 1992. gadā savu aktrises pieredzi Maija Lūsēna nostiprināja TV seriālā Līdumu dūmos, taču tad radikāli mainīja savu dzīvi, pievērzdamās biznesam, un izjuka arī Lūsēnu ģimene.

Šajā gadsimtā Maija Lūsēna par sevi atgādinājusi 2007. gadā, dibinot vokālo studiju Maijas Lūsēnas meistarklase un ķeroties pie kompozīcijas. Pēdējos gados radiostacijās nonākuši vairāki pašas radītu Lūsēnas dziesmu ieraksti, notikuši vairāki koncerti, kuros pieteikts, ka gaidāms jauns dziedātājas ierakstu albums.