18. novembris - Latvijas Republikas proklamēšanas diena…19.novembris - īpaša diena Olimpiskās kustības vēsturē. 1988. gadā šajā dienā tika atjaunota LOK. Taču tās sākotne meklējama daudz senākā pagātnē, LOK dzimšanas datums ir 1922. gada 23. aprīlis. Šajā dienā Nikolaja ielā, tagad Kr.Valdemāra ielā, kur atrodas 49. vidusskola, pulcējās Latvijas sporta organizāciju pārstāvji, 40 delegātiem reprezentējot biedrības  un sporta veidu savienības. Lai gan Futbola savienība uzskatīja, ka LOK būs lieks veidojums, tika izstrādāti statūti, kuros lakoniski formulēts LOK uzdevums:

- Olimpiskā komiteja reprezentē Latvijas sportu starptautiskās olimpiādēs un kopīgi ar Latvijas sporta organizāciju apvienību sarīko Latvijas olimpiskās sacīkstes gadu pirms vispasaules olimpiādēm. LOK nodrošināja arī sadarbību ar SOK un citu valstu olimpiskajām komitejām. Tika reglamentēts, ka LOK sēdes sasauc 5 dienas iepriekš tās izziņojot, un sēdes vadīja LOK pirmais priekšsēdētājs Jānis Dikmanis.

Šajā amatā viņš nostrādāja 11 gadus, vadot Latvijas olimpisko komandu 3 olimpiskajās spēlēs -1924., 1928. un 1932. gadā Losandželosā, kur pildīja delegācijas pārstāvja pienākumus, piedalījās SOK sēdēs un darbojās vieglatlētikas tiesnešu kolēģijā. Laikā no 1926. līdz 1947. gadam Dikmanis bija SOK loceklis, pagaidām vienīgais latvietis, kas bijis šajā amatā.   

Latvijas debija ziemas olimpiskajās  spēlēs bija  1924. gadā Šamoni un vasaras spēlēs Parīzē. Medaļas izpalika, taču Latvijas sportisti bija guvuši starptautisku sacīkšu pieredzi, uzzinājuši daudz pamācoša gan sporta tehnikā, gan organizācijā. LOK gada pārskatā tika konstatēts, ka ar iegūto vietu mēs varam būt apmierināti, jo caurmēra rezultāti dod tiesību nostāties 14 vietā starp 43 valstīm, kas tomēr ir ievērības cienīgs stāvoklis, sevišķi, ja ievēro mūsu trūcīgos apstākļus un samērā neilgo patstāvību.

Taču otrais pasaules karš uz 6 gadiem apturēja gandrīz visas starptautiskās sporta aktivitātes un Latvijas okupācija pārtrauca arī LOK darbību. 1947. gadā Getingenē gan tika nodibināta Latviešu olimpiskā komiteja emigrācijā, kurā bija arī Jānis Dikmanis, bet toreizējais SOK priekšsēdis Zigfrids Edstrēms bija tik piesardzīgs, ka Dikmanis saņēma viņa atteikumu pat dalībai Olimpiskajā kongresā, jo, lūk, citēju-Latviju, kas ietilpināta Padomju Savienības teritorijā, turpmāk pārstāvēs PSRS delegāti. Tā arī notika. Turpat 50 okupācijas gadus Latvijas sportu un sportistus pārstāvēja Maskava, līdz nāca Atmodas laiks un atdzima arī LOK.