Eiropas Savienībā nepieciešama autortiesību modernizācija – tāds bija galvenais secinājums pēc debatēm Eiropas Parlamentā. Un lielākais izaicinājums – digitālais laikmets un plašā interneta izmantošana. Kādas jums ir tiesības uz citu cilvēku mākslu un darbiem, kas kopīgoti tīmeklī? Kāpēc dažās valstīs ir liegta iespēja dalīties ar sabiedrisko ēku fotogrāfijām – tie bija tikai dažas digitālā laikmeta problēmas, ko šomēnes risināja Eiropas Parlamentā, jo Eiropas Komisija gatavojas ieviest reformas tiesību aktā, kas ir spēkā no 2001.gada un tika izstrādāts, lai uzlabotu piekļuvi Eiropas kultūras daudzveidībai. 

   „ Bija paredzēts padarīt pārrobežu zināšanu un kultūras apmaiņu vieglāku, taču visos būtiskajos punktos lēmums ir palicis dalībvalstu ziņā. Ja mēs vēlamies, lai cilvēki sazinātos pāri robežām un veidotu kopīgu Eiropas sabiedrību, tad viņiem ir jābūt tiesiskai drošībai” – tā sacīja Eiropas Parlamenta deputāte Jūlija Reda.

  Starp citu tieši Jūlija Reda bija tā deputāte, kas piedāvāja visā Eiropā ieviest tā dēvēto panorāmas brīvību jeb tiesības fotografēt un filmēt publiskā telpā esošus mākslas darbus, ēkas, arhitektūras pieminekļus. Tieši šis aizliegums, kas šobrīd ir spēkā  Itālijā, Beļģijā, Grieķijā, Kiprā un Francijā un pret ideju to ieviest visā  Eiropā izpelnījās milzu sabiedrības sašutumu, un tika pat savākti vairāk kā pusmiljons  paraksti petīcijai pret šo ierosinājumu. Šo nostāju pauda arī  Eiropas Parlamenta deputāts no Polijas, Tadeušs Cvevka : ''Norma ir paredzēta, ka katram iedzīvotājam, kas piemēram, vēlas nofotografēt Kolizeju būtu par to jāmaksā. Bet kam? Un kur? Un cik?''  Tomēr arī Jūlijas Rēdas ierosinātā panorāmas brīvība visā Eiropā, neguva atbalstu.

   Topošajiem priekšlikumiem par ES autortiesību likumu reformu digitālajā laikmetā jānodrošina taisnīgs līdzsvars starp autoru un patērētāju interesēm, teica EP deputāti pieņemtajā rezolūcijā. Viņi aicināja uzlabot piekļuvi tiešsaistes saturam pāri dalībvalstu robežām, vienlaikus atzīstot teritoriālo licenču nozīmi īpaši attiecībā uz televīziju un filmu uzņemšanu. Pieejamība pāri robežām ir īpašs jautājums, jo Eiropas Parlamenta deputāti prasīja labāku piekļuvi darbiem, kas ir bloķēti citu valstu patērētājiem. Daudzi no mums ir saskārušies ar šādu ģeobloķēšanu, ja piemēram esat vēlējušies noskatīties kādu britu televīzijas pārraidi, jūs atduraties pret norādi, ka šī pārraide pieejama tikai Apvienotās karalistes teritorijā. Kā norādīja Eiropas Parlamenta deputāti , lai arī autortiesības vienmēr ir teritoriālas, tas nav pretrunā ar satura pārnesamību. Likumīgi iegūta un likumīgi publiskota satura tiešsaistes pakalpojumiem būtu jābūt viegli pieejamiem visā  Eiropas Savienībā, protams, ņemot vērā arī autoru intereses.  EP  vēlas, lai Komisija izpētītu, kā vienots Eiropas autortiesību akts ietekmētu nodarbinātību un inovāciju, kā arī autoru un  izpildītāju  intereses.  Eiropas Komisija priekšlikumu par ES autortiesību likumu uzlabošanu digitālajā laikmetā plāno iesniegt līdz šī gada beigām.