Gribas ticēt, ka viena no mūsu tautas vērtībām ir labdarības un ziedošanas kultūra. Savulaik Brīvības piemineklis tapis par tautas saziedotiem līdzekļiem, Bērnu slimnīca uzbūvēta par viena cilvēka - Rīgas Lielās ģildes vecākā Džeimsa Armitsteda ziedojumu, Vērmanes dārza tapšanā visdāsnākā ziedotāja bijusi Anna Ģertrūde Vērmane, arī Rīgas Latviešu biedrības nams ir uzcelts par ziedojumiem un Latvijas Bankas pirmās rezerves veidojušās no ziedojumiem.

Šogad organizācija, kas turpina un attīsta labdarības tradīcijas un radusies ar mērķi - kļūt par tiltu, kur satiekas tie, kuriem vajadzīga palīdzība, un tie, kuri vēlas palīdzēt- „Ziedot.lv” svinēs savas pastāvēšanas piecpadsmito jubileju.  „Ziedot.lv” cenšas radīt pozitīvas sociālās pārmaiņas un iesaista sabiedrību pašpalīdzībā, atbalstot tās jomas, kur valsts finansējuma nav. Viņu moto: Katram iedzīvotājam ir jājūtas droši un grūtā brīdī jāsaņem palīdzība, bet pārticības un labklājības brīdī jāspēj dalīties un palīdzēt savai tautai un valstij.

Pārtikas banka „Paēdušajai Latvijai”, „Eņģeļi pār Latviju”, „Auklīšu dienests”, „Mazās sirsniņas Ziemassvētkos”, „Piepildi bērniņa sapni!”, "Dakteris Poga”, „Dod Pieci” - šie ir tikai nedaudzi no lielajiem projektiem, kuru idejas spārnojušas „Ziedot.lv” vadītāju Rūtu Dimantu. Un, kaut gan viņa pati apgalvo, ka bērnībā bijusi kautrīga un ar pašpārliecības trūkumu, tomēr mēs varam justies absolūti droši un pārliecināti - ikviens grūtā brīdī izteikts lūgums tiks uzklausīts, Rūtas un viņas komandas saprasts un atbalstīts. Paldies par to!

Starp citu, sagaidot mūsu valsts apaļo jubileju, ikvienam Latvijas iedzīvotājam dota iespēja iesaistīties simtgades svinībās, ziedojot savu laiku. Šajā kustībā kā brīvprātīgā iesaistījusies arī Rūta Dimanta. Savukārt ceturtdien, 4. janvārī viņa bija atvēlējusi pusstundu LR2 klausītājiem, lai iepazīstinātu ar savu „100-gades dziesmu krātuves” izvēli.

Rūta Dimanta izvēlējās:

grupas "The Sound Poets" hitu "Klaniem pāri"

 
Ainara Mielava izpildīto dziesmu "Tu saviļņoji mani"
 
 
dziesmu "Melns ar baltu" Kristīnes Prauliņas izpildījumā
 
 
ģitārista Kaspara Zemīša izpildīto instrumentālo skaņdarbu "Melanholiskais valsis"