2. janvārī LR2 klausītājiem bija ekskluzīva iespēja - Jaunā gada pirmajā „100-gades dziesmu krātuvē” savā pirmajā oficiālajā darba dienā jaunajā amatā viesojās RSU nesen ievēlētais rektors, habilitēts medicīnas doktors, profesors Aigars Pētersons! Viņa darba stāžs kā bērnu ķirurgam ir vairāk nekā 30 gadi, šobrīd viņš darbojas arī Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes sastāvā, bijis RSU Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, kā arī Doktorantūras nodaļas dekāns. Par inovatīvu metožu ieviešanu bērnu ķirurģijā un bērnu traumatisma profilaksi Latvijā pirms gada Aigars Pētersons saņēma Paula Stradiņa balvu.

Profesors apgalvoja, ka būtiskas esot trīs lietas: jākopj fiziskais ķermenis, dvēsele un prāts. Dvēselei noderot pārdomas baznīcā, tikšanās ar pozitīvi domājošiem cilvēkiem, vaļasprieku baudīšana, teātris un mūzika. Klasiskā mūzika un opera, Mocarts un Vivaldi, „Prāta vētra” un Mielavs - tāda esot Aigara Pētersona muzikālā gaume, kurai, iespējams, pamati ielikti, mācoties Rīgas 6.vidusskolā - skolā ar mūzikas novirzienu.

Vai „100-gades dziesmu krātuvei” tika pievienots kāds no šiem māksliniekiem, vai varbūt skanēja kaut kas no bērnu repertuāra, kas izcilajam bērnu ķirurgam palīdz mazo pacientu dziedināšanā, to uzzināsiet noklausoties audio un noskatoties video pielikumus!

Aigars Pētersons izvēlējās:

emocionālo skaņdarbu "Svētvakars" Andra Bērziņa izpildījumā

 
grupas "Čikāgas piecīši" izpildīto dziesmu "Par mani, draudziņ, nebēdā"
 
 
skaņdarbu "Saule, Pērkons, Daugava" no koncerta "Rīgai 810" - kopkora izpildījumā
 
 
skaņdarbu "Gaismas pils" 2008. gada Dziesmu svētku kora izpildījumā