23. novembris ir leģendārā režisora Eduarda Smiļģa dzimšanas diena, kad,  tradicionāli notiek arī gadskārtēja teātra balvu pasniegšanas ceremonija - Spēlmaņu nakts.

Šīs svētku dienas rītā LR2 ēterā viesojās aktrise Daiga Gaismiņa, kurai šogad Spēlmaņu naktī būs divas lomas - pirmkārt, Daiga (kā Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāja) ir viena no pasākuma organizētājām, bet otrkārt - šogad viņa ir arī nominēto vidū un  par aktierspēli izrādēs „Zilā” un „Veiksmes stāsts” pretendē uz Gada aktrises otrā plāna lomā balvu.

„Latviska līdz kaulu smadzenēm” – tā  Daiga Gaismiņa raksturota Nacionālā teātra mājaslapā. Vēl tur varam apskatīt garumgaro aktrises nozīmīgāko lomu sarakstu. Savukārt TV seriālu mīļotāji droši vien joprojām skumst pēc iemīļotā „Ugunsgrēka” un labsirdīgi naivā Magdas tēla.

Šobrīd norit darbs pie decembra sākumā gaidāmās pirmizrādes „Cilvēki, lietas un vietas”, bet Spēlmaņu naktī Daiga, iespējams, būs rotājusies ar īpašu relikviju - leģendārās aktrises Elzas Radziņas kulonu, ko saņēmusi kā Nacionālā teātra pagājušās sezonas labākā aktrise.

„100-gades dziesmu krātuvē” dzirdējām gan par mazās Daigas spilgtākajām bērnības atmiņām, ko piedzīvojusi, sēžot tētim uz pleciem, lielajos Dziesmu svētkos, gan, protams, neizpalika Nacionālā teātra himna.

Daiga Gaismiņa izvēlējās:

skaņdarbu "Mūžu mūžos būs dziesma" Dziesmu svētku vīru kora izpildījumā

 
dziesmu "Teic, kur zeme tā" latviešu estrādes leģendu (Margaritas Vilcānes, Noras
Bumbieres, Ojāra Grinberga, Viktora Lapčenoka) izpildījumā
 
 
grupu "Auļi" un "Tautumeitas" izpildīto dziesmu "Dzied pa priekšu brāļa māsa"
 
 
"Lilioma dziesmu" aktieru un "Rīgai 800" kopkora izpildījumā