Par partijas vēstures nemācīšanos Igoru Siliņu izslēdza no konservatorijas, kas nekavēja viņu kļūt par Valmieras, vēlāk Jaunatnes teātra aktieri. 1982. gadā tur tika iestudēts Mārtiņa Brauna un Ulda Bērziņa mūzikls „Mauglis”, kurā Igors atveidoja titullomu. Jādzied tikpat kā nebija, kaut gan balss Siliņam ir lieliska un ar ļoti zīmīgu tembru. „Mauglis” kļuva par vienu no populārākajiem šī teātra iestudējumiem, ko noskatījās ap 180 000 skatītāju. No vecākiem zemo balsi mantojušais aktieris iegājis mūzikas vēsturē arī kā Imanta Kalniņa rokoperas „Ei, jūs, tur” galvenā varoņa atveidotājs TV iestudējumā 1986. gadā.

„Vispirms bijām izdomājuši, ka gribam Jaunatnes teātrī uzvest rokoperu „Ei, jūs, tur”, bet divus gadus nekas nenotika. Ar Mārtiņu bijām pazīstami jau sen, gāju klausīties viņa grupu „Sfinksi” „Ziemeļblāzmā”, dzīvojām netālu viens no otra. Mācījos vienā klasē ar Ingrīdu Zemzari, kas mācījās ar Mārtiņu kopā mūzikas skolā. Turklāt tolaik bija visādas radošās nometnes, un vienā šādā reizē Arhitektu namā Rīgā sēdēju blakus Mārtiņam un runājāmies. Viņš apvaicājās, kā mums teātrī iet ar „Ei, jūs, tur” – teicu, ka režisors Šapiro mūs „čakarē”, no mūzikas neko nejēdz, neko netaisīs un vienkārši velk garumā. Un man radās fiksā ideja – taisām Maugli! Uldi Bērziņu pazīstu, viņš uzrakstīs dziesmām vārdus, Leldi Stumbri pazīstu, viņa uzrakstīs libretu. Un tad sākās – kurš būs Mauglis?”

Kastinga uz lomām tolaik nebija, arī dziedāšanas mēģinājumu nē. Lelde sāka rakstīt, tad sākās radoši strīdi ar Uldi Bērziņu – kā jau teātrī, viss gāja ņigu ņegu. Tad vienu dienu pie ziņojumu dēļa bija saraksts, kurā teikts  – Mauglis būs Igors Siliņš.

Muzikālu izrāžu Jaunatnes teātrī bija ne mazums, darbojās pastāvīgs orķestris, kurā muzicējuši dažādi talantīgi ļaudis. Reiz par aizvietotāju kļuva arī Igors, kad mūziklā par Karlsonu, kur viņš tēloja Filli vai Rulli, savajadzējās bundzinieka.

Siliņa vecāki iepazinās korī, viņa mamma bija aktrise Valmieras un Dailes teātrī, muzikāls cilvēks:

„Vecāki mani vienlaicīgi ielika 49. vidusskolā pirmajā klasē, dārziņos un arī dejās pie leģendārās Zeltmates. Esmu pat dejojis tiroliešu deju uz operas skatuves. Diemžēl no mūzikas skolas mani izņēma.”

Apguvis ģitārspēli, Igors dziedāja, pats sevi pavadot. To darīja arī Valmieras teātra iestudējumā ar Ilzes Bindes un Andra Bergmaņa dzeju, kurā piedalījās arī grupa „Menuets”. Toreiz jauno aktieri ievēroja arī ImKa:

„Kad Latvijas radio pirmoreiz atskanēja „Dūdieviņš”, es biju šokā – kā kaut kas tik fenomenāls var skanēt radio! Esmu dziedājis ImKas dziesmas, bet, kad sākās Austras bērnu uzlidojums – cik var vienu un to pašu?! Ļoti patīk „Zālamans" ar Jura Helda, Valmieras aktiera vārdiem, „Meitene-fatamorgana”.”

Dziedājis Igors ir daudz, taču ierakstu Latvijas radio arhīvā maz – vien dažas dziesmas, to vidū 20. gs. 80. gadu nogalē tapušas parodijas par grupas „Credo” hitiem „Disnejlenda” un „Lido”, kas dzimušas pilnīgi organiski:

„Braucām no Latvijas – aktieri, dziedātāji, dejotāji uz kultūras dienām Kabardijā Balkārijā, un tur bija desmitiem banketu, skaidrs, ka sapazināmies, un šis ieraksts bija fiksā ideja – čomu būšana. Atradām televīzijā šķirbiņu, pa kuru ielīst – tikām ēterā uz Sieviešu dienu, kaut ko safilmēja un palaida gaisā. Ka „Credo” varētu apvainoties – nekādas domas, viņiem pat patika! Un vecajam čomam Kasparam Dimiteram nebija grūti salikt kopā vārdus – lido – rāpo, bet dziesma „Meitēns –utopists”, kas man patika labāk. Bez kādas repertuāra apstiprināšanas…"

Gadus desmit Igors veidoja „Siena šķūni” – raidījumu, kas bija skatāms vispirms televīzijā RBS, tad pārcēlās uz Latvijas televīziju un klubu „Austrumu robeža”. Pirmajā raidījumā uzstājās Edgars Liepiņš un Juris Kulakovs, Siliņš spēlēja ģitāru un iztaujāja viesus:

„Ar „Līviem” bija viegli – katram sava blašķīte līdzi. Es noliku tā, ka blašķītes raidījumā nepiedalījās. It kā baigā brīvība, bet naudas jau nebija…”

Jau pavisam drīz savu ceļu pie skatītājiem sāks Latvijas Jaunatnes teātra veidotais rokoperas “Mauglis” jauniestudējums, kas top, sveicot komponistu Mārtiņu Braunu drīzumā gaidāmajā 70 gadu jubilejā. Iestudējuma pirmizrāde notiks 15. oktobrī Ādažos, tajā piedalīsies arī Igors Siliņš, atveidojot veco, viedo Maugli, un, domājams, atkal dziedās. Tāpat lomās būs redzami Kārlis Tols, Ieva Sutugova, Juris Vizbulis, Jānis Kirmuška, Jānis Jarāns, Jānis Skanis, Aija Dzērve, Adams Vaicis, Māris Skrodis, Edgars Lipors, Jēkabs Reinis un citi aktieri, kā arī tautas deju kolektīva “Dzintariņš” dejotāji.