Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam  atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Līvānu māja. Iebraucot garāžā, abās malās uzbūvētas betonu bloku sienas. Gadu gaitā, kā arī pirms 2 gadiem, tika siltināti mājas pamati.  Betona bloku  sienas deformējušās.   Kā tās atjaunot? Abās pusēs zemes uzbērumi,  vienā līmenī ar betona sienu augstumu.

2.jautājums. Māja celta divdesmitajos gados, akmens pamati. Šobrīd pamatiem stūri atšķēlušies, izveidojušās plaisas.  Domājam  atrakt,  veidot metāla stiegrojumu un  ieliet betonu. Vai tas ir pareizi? Kāds ir minimālais betona biezums? Kā nodrošināt hidroizolāciju? Cik garu pamatu  posmu ir droši atrakt vienā piegājienā?

3.jautājums. Uzbūvēta gāzbetona 375 mm bloku ēka. Kāda būtu labākā dekoratīvā apdare, bez siltināšanas no ārpuses? Ir vēlme likt dekoratīvo apmetumu.

Par iekšējo apdari. Vai var gāzbetonu apmest ar cementa un kaļķa javu? Vai ar laiku  tā nenodrups?

4.jautājums. 1920. gadā celta guļbūve. Māja no ārpuses apmūrēta ar ķieģeļiem. Iekšpusē ir rīģipsis,  zem tā  ruberoīds. Mājas grīdā bija sēne. Sienas, visticamāk, ir skartas tikai pirmajā vainagā. Vai apakšējo baļķu vainaga bojātajās vietas var aizstāt ar gāzbetonu? Kā siltināt sienas no iekšpuses?

5.jautājums. Vēlos veidot apdzīvojamu bēniņu telpu. Mājai ir nesiltināts metāla jumta segums,  ar metāla loksnēm pilnā jumta augstumā, zem tā latojums un difūzijas plēve. Spāru biezums ir 10cm. Kā pareizi siltināt jumta slīpo daļu, mājas galus un kā pareizi izbūvēt griestus?

6.jautājums. Daudzdzīvokļu māja, pirmais stāvs. Kādas ieejas durvis labāk  izvēlēties? Ar akmens vati vai ar putuplastu pildītas metāla durvis, vai koka durvis.

7.jautājums. 1971.gadā būvēta skaidbetona māja. Mainot jumta segumu,  vēlamies vienā pusē pacelt jumtu, lai izveidotu 2.stāvu. Kādu svaru var noturēt skaidbetona siena? Vai ir iespēja palielināt sienas izturību?