Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par ēkas fasādes atjaunošanu un siltināšanu.

1.jautājums. Daudzdzīvokļu mājas renovācija, māja tiek siltināta ar akmens vati. Vai dībeļiem, ar kuriem stiprina vati, ir jāliek virsū noslēdzošās akmens vates tabletes? Projektā tā ir paredzēts, bet būvuzraugs apgalvo, ka šiem dībeļiem  tās nav vajadzīgas. Kādi ir iespējamie akmens vates stiprināšanas veidi?

2.jautājums. Padomju laikā celta gāzbetona saimniecības ēka ar skārda jumtu. Gāzbetona sienas nelīdzenas, vietām caur šuvēm spīd gaisma. Vienā ēkas galā vēlamies ierīkot pirtiņu un atpūtas telpu. Atpūtas telpā  no sijām bēniņos daļēji noņemt pārklājuma dēļus, lai būtu liela telpa ar redzamu jumta konstrukciju. Vēlamies siltināt  sienas, atpūtas telpā jumta konstrukciju,  pirts telpā sienas un griestus. Kādus materiālus  izmantot siltināšanai un apdarei?

3.jautājums. Virtuvē  malkas plīts, blakus skurstenis ar drūpošu cementa apmetumu. Ko un kā darīt, lai skurstenis būtu dekoratīvs, glīts un pildītu savas funkcijas? Kāda ir darbu secība?

4.jautājums. Uzbūvēta gāzbetona 375mm bloku, apkurināma saimniecības ēka. Ēku nav paredzēts siltināt. Kā pareizi fasādi apmestu ar dekoratīvo apmetumu? Vai pirms dekoratīvā apmetuma uzklāšanas gāzbetona blokus ir  nepieciešams apstrādāt un ar ko?

5.jautājums. Vai ir kāda grunts kuru var uzklāt uz krīta griestiem, lai nav jāmazgā griesti.

6.jautājums. 1957.g celta saimniecības ēka. Pēc lietus vai  slapja sniega  uz ēkas ārsienas apmetuma parādās mitrs plankums: vertikāla josla 1m platumā sākas 0,5m no pamatiem,  2m uz augšu. Drīz vien tas atkal pilnībā izžūst. Ēkas ārsienas  porainas - betona  izdedžu maisījums, cementa masai līdzīgs apmetums. Pamatu augstums  tikai 10 cm virs zemes. Vai plankuma iemesls varētu būt pamatu izolācijas - papes nolietošanās? Vai līdzētu, ja sienu attiecīgajā zonā piesūcinātu ar hidroizolāciju? Kā to izdarīt  pašu spēkiem un ar ko?