Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz vairāk jautājumu par grīdu izbūvi, konstrukciju un  ieklāšanu.

1.jautājums. Renovējam māju, vēlamies  iztaisnot grīdu, lai ieklātu jaunu grīdas segumu. Māja ir veca un tagad ir dēļu grīda, kura  ir sašķiebusies. Izplēšot dēļus atklājās, ka zem dēļiem ir tikai zeme. Kādu grīdas pīrāgu  veidot un kādu siltinājumu  izmantot?

2.jautājums. Kādus materiālus izmantot virtuves grīdai un vannas istabas grīdai, viss ir nojaukts līdz panelim, apakšā ir pagrabs - galējais dzīvoklis. Vai var likt putuplastu, virsū stiegrojumu un betonēt? Cik biezu putuplastu likt?

3.jautājums. Privātmājas siltā grīda pirmajā stāvā, zem mājas pagrabs. Vajadzīgais grīdas augstums ir 22cm. Paredzot 1cm grīdas seguma virskārtai, 6cm betona kārtai, 5cm ekstrudētajam putuplastam. Ar kādu materiālu aizpildīt atlikušos 10cm?

4.jautājums. Māja celta 1970.gadā. No ārpuses jāsiltina ar fasādes vati.  Nesošā siena -  koka karkass, ar 150mm skaidbetona pildījumu. Iekšpusē 50mm vates siltinājums, tvaika izolācija un rīģipša apšuvums. Ārpusē  balto ķieģeļu apšuvums, starp  apšuvumu un nesošo sienu ir gaisa sprauga 20-25mm. Ar kādu materiālu labāk aizpūst šo spraugu? Vai pēc tam var siltināt no ārpuses ar fasādes vati un uzvilkt dekoratīvo apmetumu?

5.jautājums. No 375mm gāzbetona blokiem uzbūvēta piebūve, kurā būs vannas istaba un tualete. Kā vislabāk veikt iekšējo apdari?  No ārpuses piebūvi nav plānots siltināt.

6.jautājums. Māja dolomīta - laukakmeņu, sienu biezums 0.98m, celta ap 1900.gadu. Māja atrodas upmalas nogāzes malā. Nav pamati, zem mājas dolomīts. Ziemeļu pusē pagalma kultūrslānis jau uzaudzis augstāk par grīdas līmeni. No sienām birst vecais kaļķa apmetums. Kā apstrādāt pamatus un sienas? Arī istabās zem grīdas dēļiem nav siltinājums.

7.jautājums.  Vai skaidbetona māju var siltināt no ārpuses un ar ko?

8.jautājums. Kādas ieejas durvis jūs ieteiktu daudzdzīvokļu mājā -  metāla ar putuplasta pildījumu vai ar akmens vates pildījumu?

9.jautājums. Kādi gan iekšdarbu, gan mājas apdares,  jumta un citi materiāli ir videi visdraudzīgākie? ...