Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk apskatīsim jautājumus par mājas siltināšanu.

1.jautājums. Par mājas siltināšanu no iekšpuses. Guļbūve celta 1912.gadā, no ārpuses siltināta ar 5cm vati. Vai var siltināt ar putu polietilēna atstarojošo siltumizolāciju?

2.jautājums. Kā pareizi nosiltināt jumta paneļus ar akmens vati,  lai nerastos kondensāts?

3.jautājums. Kādu materiālu izmantot  grīdai. Linoleju vai laminātu, lai būtu labāka skaņas izolācija?

4.jautājums. Pamatu siltinājums ir  putupolistirols, ja pielīmētu vēl vienu kārtu, apmēram  5.cm. Kāda saistviela būtu ieteicama, lai starp abām  plāksnēm maksimāli samazinātu  spraugu?

5.jautājums. Kāds ir Jūsu viedoklis par mājas siltināšanu no ārpuses iepūšot materiālu termosaving? Māja būvēta 90.gados no gāzbetona, apmūrēta ar ķieģeļiem. Starp gāzbetonu un ķieģeli gaisa sprauga apmēram 5 cm.

6.jautājums. Kāds ir jūsu viedoklis par SIP paneļu mājām?

7.jautājums. Kādu metodi labāk izvēlēties  koka guļbūves siltināt no ārpuses. Guļbūves sienas nav taisnas,  ir  diezgan iespaidīgi izliekumi (vēderi). Vai var siltināt ar fasādes vates plāksnēm, apmest un krāsot? Ko iesākt ar tukšumiem? Vai pirms apmetuma krāsošanas jāveic  gruntēšana?

8.jautājums. 1,5 stāva māja ar aukstiem bēniņiem. Starpstāvu pīrāgs šāds: pie griestiem celtniecības kartons. Pie sijām, apakšējā daļā latas 50 uz 50, virs latām dēlīši. Gaisa telpa 50 mm, no kartona līdz dēlīšiem. Virs dēlīšiem un sijām, visā griestu platībā, ieklāts padomju laika melnais pergamīns. 100 mm paroc vate siju starpās un dēļi. Vai ieklāto pergamīnu drīkst atstāt? Varbūt ir kāds  labāks variants?

9.jautājums. 90 tajos gados celta dzīvojamā māja. Siena no iekšpuses: gāzbetons, 5-6 cm gaisa sprauga un baltais silikāta ķieģelis.  Kā pareizi siltināt? Ja no ārpuses plānots dekoratīvais apmetums. Vai gaisa spraugu vajag aizpildīt vai atstāt tukšu?

10.jautājums. Ar ko varētu apstrādāt šo plauktiņveida izvirzījumu, lai pamatos nesūktos mitrums. Pamati siltināti ar 5cm putupolistirolu. Starp to un bruģi ir ģeomembrāna. Pirmais vainags aizstāts ar samūrētiem ķieģeļiem. Guļbūves māju  paredzēts siltināt un tad šis izvirzījumu  tiks  nosegts.

11.jautājums. 70 gados celtai Līvānu tipa mājai pamatu siltināšanai plānots izmantot aizvērto poru poliuretāna putas. Vai ir nepieciešama hidroizolācija? Vai pēc apstrādes putu kārta ir jāaizsargā, jāapstrādā?

12. jautājums. Vai poru poliuretāna putas, kā pamatu siltināšanas veids ir labs un piemērots mūsu klimatiskajiem apstākļiem?