Raidījumu klausieties audio pielikumā. Arī šoreiz raidījumā dominē jautājumi par ēkas siltināšanas iespējām, materiālu izvēli un darba gaitu.

1.jautājums. Māja celta no 30cm caurumotiem skaidbetona blokiem. Siltināta ar 10cm akmens vati, tad plēve, rīģipsis un tapetes. Pagājuši 30 gadi, vate nosēdusies. Ko darīt? Plēst nost rīģipsi nebūtu prāta darbs. Vai no ārpuses siltināt ar 50mm cieto akmens vati? Skaidbetona bloki no ārpuses ir tikai apmesti ar kaļķa javas apmetumu.

2.jautājums. Divstāvu mājas otrajā stāvā ir  problēmas- ziemā ātri atdziest, vasarā sakarst. Šobrīd jumta klājums – tērauda skārda profilloksnes. Starpspāru izolācija 150mm putuplasts. Kā visefektīgāk palielināt siltumizolāciju?

3.jautājums. Kā siltināt guļbūvi? Māja būvēta ap 1910.gadu, visu laiku apdzīvota. Ārpuse jau no pirmsākumiem ir apsista ar vagonu dēlīšiem. Iekšpusē apmetums uz skaliņiem nobiris. Vai būtu lietderīgi siltināt no iekšpuses un vienlaicīgi to sakārtot? Vai arī siltināt no ārpuses?

4.jautājums. Lietuviešu projekta māja. Sāna ārsiena, austrumu/ziemeļu pusē. Iekšpusē uzlikts rīģipsis. Aizdomas, ka starp rīģipsi un ārsienu nav siltinājuma materiāls. Uz rīģipša ir tapetes un redzams pelējums. Arī drēbes skapī sāk pelēt. Kā šo situāciju sakārtot? Kādu siltinājumu izmantot? Ar ko no betona var notīrīt pelējumu?

5.jautājums. Par jaunbūves vannasistabas griestu apdares materiāliem. Mājas iekštelpās izmantosim māla apmetumu. Vannasistabās plānojam sienu apdarei izmantot mikrocementa apmetumu, bet jautājums par griestiem. Ir viedoklis, ka arī griestiem var likt mālu. Otrs viedoklis, ka griestiem jāliek hidroizolācijas plēve un mitrumizturīgs rīģipsis, lai mitrums netiek līdz pārsegumam. Kā  pareizāk rīkoties?

6.jautājums. Privātmājas projektā paredzēts taisnais/plakanais jumts uz koka kopņu konstrukcijas. Kā pareizi siltināt šāda veida jumtu? Kādu jumta pīrāgu veidot? Jumta slīpums ir 1,5 grādi. Šaurākajā galā jumta kopnes ir 34cm biezas, bet platākajā galā 68cm biezas. Jumta segums paredzēts ar PVC materiālu.

7.jautājums. Vēlos vecāku mājā ieklāt dēļu grīdu.  Lūdzu iesakiet, kā to pareizi izdarīt? Materiāli, kārtojums, dēļu biezums. Guļbūve, baļķi 30-40cm diametrā, apkārt silikāta ķieģelis, starpa 3-5cm. Ir ventilācijas lūkas pamatos, kā arī tiek ventilēta sprauga starp ķieģeļiem un baļķiem. Iekštelpā no zemes (mālaina augsne) līdz pirmajam vainagam 35-40cm. Iekštelpas baļķus neplānojam apšūt.

8.jautājums. Kā vienkārši un efektīvi realizēt zibens novadīšanas pasākumus? Kādas ierīces un kur jāuzstāda? Mansards ar metāla dakstiņu jumtu.