Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz  plašāk runāsim par mitruma radītām problēmām un ēkas  ventilācijas risinājumiem.

1.jautājums. Veca koka māja, apmūrēta ar silikāta ķieģeļiem, siltināta. Istabās sajūta kā vakumā, ļoti slikta ventilācija. Kā to labot un atrisināt?

2.jautājums. Ap 1950. gadu  celta koka stāvbūve, kura vēlāk tika apmūrēta ar ķieģeļiem. Mājā bija  liels mitrums un pēc kāda laika sienu apakšējā daļā sāka birt apmetums.  Zem koka grīdas baļķi ir satrunējuši, grīda demontēta. Sienās zem apmetuma koks ir trūdējis. Bojātās vietas tika izzāģētas un aizstātas ar jauniem kokmateriāliem. Tālāk sienas tika siltinātas ar kokšķiedras plāksnēm un apmestas ar kaļķa apmetumu. Mājas sienām starp ķieģeļiem un koka sienu ir ļoti minimāla atstarpe, apmēram 1cm. Kādēļ mājā veidojas mitrums, kā rezultātā satrunēja koka sienas apakšējā daļa un grīda? Kādi  darbi  jāveic, lai turpmāk nebojātos koka siena? Vēlos likt siltās grīdas. Kāda ir darbu secība? Kā mainot logus apstrādāt ailes? Visi meistari iesaka izmantot putas, bet mani tas neapmierina. Ko Jūs ieteiktu?

3.jautājums. Iepriekš bija katls ar malkas apkuri, bet tagad pārgājām uz granulām. Katls atrodas mājas vasaras verandā.  Izmantojam veco metāla skursteni, kas piestiprināts 1m attālumā no sienas. Skursteņa parametri L-6500mm, iekšējais diametrs 200mm , biezums 6mm. Sākoties ziemai , skurstenis no iekšpuses tik ļoti svīda, ka nācās izurbt caurumu, lai ūdens neplūst katlā. Vietējie skārdnieki ieteica skurstenī no augšas ievadīt nerūsējošā tērauda plānsieniņu cauruli  ar distanceriem, lai nepieskartos pie biezās caurules un telpu starp caurulēm piepildīt ar vieglu pulveri, kas neļautu atdzesēt cauruli. Ja šāds pulveris pastāv,  kāds ir tā nosaukums? Varbūt ir kādi citi varianti? Abi skursteņi svīst joprojām.

4.jautājums. Par lauku mājas griestu izbūvi un siltināšanu. Vēlos izbūvēt istabas griestus. Starp sijām būs spundētie dēļi, tad 5cm gaisa sprauga un šķērsām uz sijām lāgas, uz tām bēniņu grīda. Starpu starp lāgām vēlos aizpildīt ar vati. Kur un cik liela jāatstāj gaisa sprauga? Vai vajadzīga arī plēve? Cik biezai jābūt siltumizolācijas vates kārtai? Bēniņi nav siltināti un netiks apkurināti.

5.jautājums. Vai tvaika plēve 200 mikronu ir tā pati siltumnīcas 200 mikronu plēve? Daudzdzīvokļu ķieģeļu māja, pirmais stāvs, apakšā pagrabs. Vannasistaba siltināta ar akmens vati -  100mm, virsū tvaika plēve, tad rīģipsis. Vai uz rīģipša   var likt flīzes? Vai vajag  likt džutas sietiņu, apmest un pēc tam flīzēt?

6.jautājums. Sākas 103.sērijas mājas siltināšana. Mājas pagrabu no ārpuses atrok un aplīmē ar 2x50mm putuplasta plāksnēm. Pagrabs ir neapdzīvots, bet 2m augsts. No ārpuses putuplasta plāksnes liek tikai 1m augstumā, 1m paliek neatrakts. Pie putuplasta pieliek platu ģeotelpisko membrānu, arī 1m augstumā. Vai ir vērts likt putuplastu tikai pusei no pagraba augstuma? Vai ģeotelpiskā membrāna ir jāliek ar ,,pumpiņām'' pret mājas pamatiem?

7.jautājums. Līvānu mājas siltināšana ar akmens vati. Gadu nostāvējušas kokšķiedru plāksnes, tajās izurbti ventilācijas caurumi. Pie plāksnēm akmens vate jālīmē, vai jāskrūvē? Ja tiks lietota līme, vai saglabāsies  ventilācijas caurumi?