Raidījumu klausieties audio pielikumā.  Šoreiz sniegsim atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Par jumta siltināšanu. Starp spārēm   putas (150 mm),  tvaika izolācijas plēve un statņi. Domājam starp statņiem papildus ielikt 100 mm mīksto vati. Vai to var likt uz tvaika izolācijas plēves? Ja var, vai vajadzīga vēl viena tvaika izolācijas plēves kārta?

2.jautājums. Dzīvoju piecstāvu mājas stūra dzīvoklī, piektā stāvā. Ļoti pelē ārsienas. Kā labāk rīkoties?

3.jautājums. Iekšdarbi divstāvu mājai. Bija standarta 1,5 stāvu guļbūve, kas apšūta ar ķieģeļiem. Sākot mainīt jumtu, nācās nojaukt  līdz guļbaļķiem. Uzcelts koka karkass - otrais stāvs, apšūts ar 18mm OSB. Sienas izlīdzinātas ar 14mm fibrolītu 650 un 25mm isoplat. Sprauga aizbērta ar grafīta bumbiņām - granulām. Noslēgumā 100mm armēta, gruntēta akmens vate. Ko darīt ar  pirmā stāva guļbaļķiem? Kā veikt  iekšdarbus, līdz tapetēm?

4.jautājums. Kas ir kokšķiedras vate? Vai ar to var siltināt guļbūvi, no ārpuses? Kā rīkoties, ja nevēlas izmantot plēvi un pūšamo vai beramo ekovati?

5.jautājums. Gāzbetona piebūve pie esošas ēkas. Kā piebūvei aizpildīt deformācijas šuvi? Projektā paredzēts šuvi aizpildīt ar 50mm  ekstrudēto putupolistirolu. Vai putupolistirolu jālīmē, vai vienkārši jāievieto šuvē?  Vai jāizmanto silikonu?

6.jautājums. Privātmājas pirmajā stāvā jāieklāj  siltās grīdas. Vecās grīdas izņemtas, zem mājas pagrabs. Plānotais grīdas „pīrāgs”:  15cm putuplasts, izolācijas materiāls,  siets ar apsildes caurulēm 6cm biezā betona slānī, grīdas segums. Vai viss ir pareizi?

7.jautājums. Mājas siltināšana no iekšpuses. Vai drīkst līmēt vati pie ķieģeļu sienas? Kā piestiprināt  rīģipsi?

8.jautājums. Par lapenes jumta spāru konstrukciju. Lapenes karkasa augšējais vainags ir 4x4 metri,  veidots no brusām 100x100 mm. Spārēm paredzēts izmantot  150x50 mm. Jumta slīpums apmēram 30 grādi. Jumta klājums -  bitumena šindeļi uz 22 mm dēļiem. Vai šāda spāru konstrukcija ir piemērota lapenes izmēram?

9.jautājums. Kā pareizi siltināt griestus 103.sērijas  mājai. Pirmais stāvs, apakšā pagrabs. Vai var likt dzelzs profilus,  akmens vati un  rīģipsi. Vai elektrības vadi griestos var atrasties akmens vates tuvumā?