Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam būveksperta ieteikumus celtniecības un remontdarbu materiālu izvēlē un citus noderīgus padomus.

1.jautājums. Kādus materiālus  lietot  dzīvokļa skaņas izolācijai? Dzirdamas   kaimiņu  sarunas. Kāda ir darbu secība?

2.jautājums. 2006 gadā no ķieģeļiem celta  māja, siltināta ar putuplastu. Putuplasts līmēts piku veidā. Tika izmantots armējums. Tagad dekors plaisā, vairāk no ziemeļu puses un pie logiem.

3.jautājums. Klausoties jūsu raidījumu sapratām, ka nepareizi izveidota jumta vēdināšanas konstrukcija. Zem  saskrūvēta metāla dakstiņprofila ir  uzlikta difūzijas plēve. Vai  jumts ar visu latojumu  jāņem nost? Varbūt  ir kāds vienkāršāks risinājums?

4.jautājums. Ar ko labāk apstrādāt koka trepes, lai būtu redzama koka struktūra? Lakot vai krāsot? Ar fēnu noņemta vecā krāsa un  trepes noslīpētas. Tomēr kokā palikuši nelieli krāsas pigmenti.

5.jautājums. Veca 50 cm akmens mūra klētiņa ar jumtu un putubetona griestu pārsegumu. Gribam  izveidot 12 kvadrātmetru nosiltinātu telpu. Veidot koka karkasu 200 mm biezumā un siltināt ar putuplastu. Iekšpusē likt plēvi , lai tvaiks neietu koka konstrukcijā. Vai  koka karkass pie šādas konstrukcijas nebūs pakļauts mitrumam?  Paredzētas hermētiskas durvis un griestos piespiedu ventilācija ar difuzoru. Ventilācija netiks regulāri izmantota. Varbūt ir kādi citi varianti?

6.jautājums. Zem klajas debess  no betona izliets kvadrāta formas baseins, ar laiku tas ir sācis laist ūdeni. Ir mēģināts iekšpusi apstrādāt ar hidroizolāciju, līmēt plēves - tas nelīdzēja.  Ko darīt? Kādus materiālus izmantot?

7.jautājums. Par mājas pamatu remontu. Veca koka baļķu māja, no ārpuses  apmūrēta ar silikātķieģeļiem, kuri vietām jau ir saplaisājuši. Pamatu atslogošanai silikātķieģeļu mūrējums tiks demontēts, pamatu biezums apmēram 30 cm, pamatu cokola daļa virs grunts 60 cm, betona dziļums gruntī apmēram 30 cm. Pamatu cokola daļā vietām stipri drūp betons un vietām ir samērā lielas plaisas.  Kāds būtu pamatu atjaunošanas labākais risinājums?

8.jautājums. Izlēmu atjaunot vecu fermas fasādi, to nopūšot ar apmetuma pistoli. Fermas sienas ir būvētas no dažādiem materiāliem: baltais silikāta ķieģelis, dzelzsbetona paneļi, apmesti fibo bloki. Pūšamā masa: viena lāpsta baltais cements, trīs lāpstas smilts ar plastifikatoru. Viss sajaukts betona maisītājā. Uzklājot  uz sienas tonis bija  skaists, bet pēc pirmajiem lietiem siena  kļuva raiba. Visur balti pleķi. Kādēļ tā un ko  darīt?

9.jautājums. Būvējam koka karkasa, paneļu māju. Apdarei esam izvēlējušies koka fasādi. Kas jāņem vērā pie krāsošanas, lai krāsa būtu noturīga? Kādi ir sagatavošanās darbi? Cik ilgs mūžs ir šādai fasādei?  Ik pēc cik gadiem to vajadzētu atjaunot?

10.jautājums. Simtgadīga māja ar betona dakstiņu jumtu. Dažus no tiem ir skāris laika zobs. Vai ir iespējams mājas apstākļos izgatavot, atliet jaunus dakstiņus? Kādu tehnoloģiju, materiālus izmantot ? Kā labāk no jumta notīrīt sūnu?