Raidījumu klausieties audio pielikumā.  Šoreiz vairāk jautājumu par  svarīgāko un augstāko ēkas punktu – skursteni. Kādi nosacījumi jāievēro, lai tas ilgi un labi kalpotu.

1.jautājums. Vēlos uzbūvēt ķieģeļu skursteni blakus mājai, jo mājas iekšienē vietas trūkuma dēļ tas nav iespējams. Mājas sienu materiāls -  skaidu un izdedžu betons. Vienīgā izeja veidojot skursteni ārpus mājas. Paredzēts ķieģeļu skurstenis ar nerūsējošā tērauda čaulu. Cik dziļus un  platus jāveido pamatus, ja kopējais skursteņa augstums būs  5m, izmērā 50x50cm?

2.jautājums.Par skursteņa mūrjavu ķieģeļu sasaistei. Cementa un smilšu maisījums attiecībā 1:3? Vai jāpievieno arī kaļķi un plastificēšanas piedevas?  Vai kāda piedeva ir obligāta?

3.jautājums. Par skursteņa nerūsējošā tērauda čaulas siltināšanu. Būvmateriālu veikalā uzdūros tādam materiālam kā vermikulīts. Sākotnēji bija doma siltināt ar akmens vati. Cilvēki ieteica, ka var siltināt arī ar smalkās frakcijas keramzītu. Vermikulīts ir dārgs materiāls. Vai var siltināt ar kādu no iepriekš minētajiem materiāliem?

4.jautājums. Par pamatu un grīdas siltināšanu. Vai pamatus ir jāsiltina, ja tie ir virs zemes? Ja salīdzina istabas grīdas un āra līmeni, tad grīda vietām ir pat par 50cm augstāka. Domājam siltināt grīdu ar otrreizējā putuplasta un saistvielas maisījumu. Paredzēta siltā grīda. Ņemot vērā grīdas un pagalma augstuma starpību, cik biezam jābūt grīdas siltinājumam?

5.jautājums. Vai membrāna ar iedobēm nodrošina pamatu ( laukakmeņu mūris ) hidroizolāciju vai tikai vēdināšanu? Savienojuma vietas nav hermētiskas. Vai drošāk būtu veidot hidroizolācijas kārtu un tad likt membrānu?

6.jautājums. Līvānu māja, mainītas ārsienas brusas, pa vidu vate no ārpuses mitrumizturīgas  OSB plāksnes, no iekšpuses  elpojoša plēve un rīģipsis. Vēlos siltināt no ārpuses ar akmens vati. Vai akmens vati var klāt  pie OSB? Vai gaisa ventilācijai vajadzīgas latiņas? OSB uzlikts pirms gada.

7.jautājums. Akmens mūra māja, no iekšpuses  apmūrēta ar ķieģeļiem . Ķieģeļi bija bojāti un tika nojaukti . Ar ko pareizāk apšūt šo mūra sienu? Domājam ar 100 mm gāzbetona blokiem. Ja apšuj ar gāzbetonu, vai starp  mūri un gāzbetonu ir vajadzīga ventilācija?  Kādu grīdu labāk ierīkot šādā mājā?