Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz  vairāk jautājumu par ēkas siltināšanu.

1.jautājums. Simtgadīga guļbūve bez pagraba, sekli pamati, bez siltinājuma ielieta betona grīda. Plānota lamināta grīda. Pīrāga kopējais biezums atļauj vien 7cm. Kā to īstenot?

2.ajutājums. Bijusī kūtiņa, ar aptuveni 45cm biezām, nelīdzenām laukakmeņu sienām. Plānojam no iekšpuses to apšūt ar OSB vai kokšķiedras plāksnēm. Paliks  aptuveni 10 -15cm. šķirba. Vai tā ir jāaizpilda?  Kāds būtu labākais „pīrāgs”?  Ziemā ēkā tiek uzturēta 10-15 grādu temperatūra.

3.jautājums. Jautājums  par baļķu stāvbūves siltināšanu. Kāds būtu efektīvākais risinājums mājas siltināšanai? Vēlamais galarezultāts -  krāsots dekoratīvais apmetums. Kādus materiālus jūs ieteiktu? Kā to pareizi paveikt?

4.jautājums. Kā  pareizi siltināt vecu koka māju, no iekšpuses.  Mājas iekšsienas ir apsistas ar plānu finieri,  uz finiera rīģipsis.  Vai  var siltināt ar akmens vati? Kāda ir darbu secība? Vai jālieto vēja plēve?

5.jautājums. Pusotra stāva māja ar divslīpju jumtu. Jumta "pīrāgs": spāres, dēļu klājs, ruberoīds, šīferis (tas pašlaik netiks mainīts). Kā pareizi siltināt jumtu un sienas? Plānots bēniņos izbūvēt istabas.

6.jautājums. Vai pamatus divstāvu privātmājai, kas tiks būvēta no 3Mpa 350mm gāzbetona blokiem, var veidot izmantojot 3Mpa 300mm vai 5Mpa 250mm keramzītbetona blokus?

7.jautājums. Veca māja, kura tiek  izmantota kā šķūnis. Kustas nojumes koka balsti.  Vai var pacelt  siju, iebetonēt pamatus un  ielikt jaunu balstu?   

8.jautājums. Vēlos siltināt griestus guļbūves mājai. Sijās iestrādāts karkass no latām un OSB, 15cm akmens vate, tad dēļu klājums un  OSB. Vai  jāliek arī plēve? Vēlāk tiks izbūvētas bēniņu istabas.

9.jautājums. Daudzdzīvokļu mājā veikta kanalizācijas stāvvada nomaiņa.  Vecās čuguna kanalizācijas caurules aizstāja ar plastmasas caurulēm. Parādījies neierasts troksnis. Kā veikt jaunās plastmasas caurules skaņas izolāciju?

10.jautājums. Koka mājai  ielikti plastmasas pakešu logi, spraugas piepūstas ar putām. Meistari solīja apšūt malas, bet pagājis laiks un no meistariem ne miņas. Vai apšujot logu apmales vecās putas jāņem ārā? Izskatās nesmuki.  Istabās ieplūst  aukstums.

11.jautājums. Kur Latvijā var nopirkt sausu keramzītu?