Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz piedāvājam atbildes uz šādiem jautājumiem.

1.jautājums. Vēlos ar ģipša apmetumu apmest iekštelpu gāzbetona starpsienu. Siena saiet kopā ar sarkano ķieģeļu skursteni. Skurstenis dažus centimetrus ir izvirzīts no sienas plaknes. To nav paredzēts apmest, gribētu atstāt atsegtus ķieģeļus, kā interjera elementu. Kā pareizāk veidot šuvi starp gāzbetona apmetumu un skursteņa ķieģeļiem? Redzams, ka salaiduma vietā ir plaisa. Baidos, ka pēc laika plaisa atkal parādīsies.

2.jautājums. Plānoju būvēt koka karkasa divstāvu ēku. Vēlos veidot plātņu pamatus. Vienlaicīgi pamatos pēc iespējas mazākā  izmantot betonu. Lūdzu Jūsu komentāru un ieteikumus plātņu veida pamatu izveidei. Par „pīrāgu” zem koka karkasa nesošajām ārsienām un iekšējām nesošajām starpsienām. Par „pīrāgu” pirmā stāva siltajām grīdām. Kādus siltināmos materiālus vēlams izmantot? Kādi  ir obligātie slāņu biezumi?

3.jautājums. Dzīvojam divstāvu šlakbetona mājā, celta sešdesmitajos gados. Griesti ir ļoti plāni, dzirdami visi trokšņi. Mūsu dzīvoklī tā ir guļamistama, kaimiņu viesistaba. Gribam uz griestiem likt skaņas izolācijas materiālu. Ko Jūs ieteiktu?

4.jautājums. Māja būvēta no 240mm bieziem paneļiem. Tajos ir divas kārtas fibrolīta, pamatmatereriāls-ģipsis. Bloki apšūti ar ģipša plāksnēm,  40mm šķirtkārta. Gribētu siltināt, piepildīt šķirtkārtu ar putām. Vai tas neveicinās ģipša paneļu drupšanu? Vai uzlabos siltuma necaurlaidību? Kā labāk rīkoties?

5.jautājums. Piecdesmitajos gados būvēta koka karkasa stāvbūve, pildīta ar zāģu skaidām un kaļķi. Brants ir saēdis apakšējo koka vainagu, arī daži statņi ir bojāti. Kā rīkoties - izņemt ārā visu vainagu un aizstāt ar jaunām koka brusām? Vai labāk izņemt pa daļām un aizstāt ar blokiem vai ķieģeļiem? Pašlaik pieejami ir tikai mitri kokmateriāli. Ko Jūs ieteiktu?

6.jautājums. Plānoju būvēt māju, izmērs 12x13m. Vai nepieciešama nesošā siena, ja paredzētas jumta kopnes?

7.jautājums. Cik biezu ekovates kārtu jāliek ārsienām? Sienas "pīrāgs": rīģipsis, ekovate, kokšķiedru plāksnes 2,5cm un 1,25cm, 3cm vēdināma gaisa sprauga un vagondēļi. Sienu karkass - stāvbūve.