Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk par grīdas ierīkošanu, nosacījumiem un materiālu izvēli.

1.jautājums. Tiek atjaunota veca lauku māja - guļbūve. Betonēti, pamati, bet pielaista kļūda, grīdai nav veidota gaisa sprauga ar atverēm.  Mājā parādījies mitrums. Noņemot grīdas segumu, secināts, ka dēļi stāv uz smiltīm, nav gaisa spraugas, smiltis ir mitras. Gan dēļos, gan smiltīs ir iemājojis brants. Grīdas noņemtas dēļi sadedzināti, sienas nav skartas, daļa smiltis  izvestas. Cik daudz smiltis jāizved? Ar ko  visu apstrādāt? Vai jānogaida, lai pārliecinātos ka brants ir prom? Kāda ir turpmāko darbu secība?

2.jautājums. Plānoju ierīkot siltās grīdas. Māja ir 80 gados celta koka stāvbūve, no ārpuses apšūta ar ķieģeļiem. Lentveida pamati. Plānotais grīdas pīrāgs: smiltis, šķembas, plēve, putuplasts,  betona klons. Lai panāktu vienādu līmeni, bez sliekšņiem, tad grīdas augstumam jābūt vienā līmenī ar apakšējo vainagu. Apakšējais vainags ir veidots no 150x150 brusām, kas saskartos ar betonu un putuplastu (brusa būtu zem grīdas). Vai šāds risinājums ir pieļaujams, vai tomēr grīdas līmenim jābūt zem apakšējā vainaga brusas?

3.jautājums. Kā pareizi veidot mājas pamatu un betona grīdas savienojumu? Kā novietot mīksto kokšķiedru un ekstrudēto 2cm putuplastu?

4.jautājums. Kā pareizi nosiltināt mansarda jumta loga izvirzījumu? Jumta seguma materiāls ir skārds (valcprofils), arī loga izvirzījuma sienu ārpuse ir no skārda. Tā kā skārdam raksturīga kondensāta veidošanās, pārējam jumtam izveidota ventilācijas sprauga. Kā siltināt un nodrošināt skārda ventilāciju mansarda jumta loga izvirzījumā?

5.jautājums. Par pamatu siltināšanu dzīvojamai mājai ar pagrabu. Ir dzelzsbetona pilnais pamats, aptuveni 50-55cm, siltināts tikai virs zemes ar 50mm putuplastu.  Vai arī zem zemes jāsiltina pamatu daļa? Cik dziļi un ar ko? Pagrabā nav  ventilācija. Ziemā uz grīdām virs pagraba ir jūtams aukstums.

6.jautājums. Vai ir labi likt metāla jumtu lietainā laikā uz mitrām latām? Vai latas ar laiku izžūs? Mājai ir aukstie bēniņi.

7.jautājums. Līvānu māja , pagrabstāvs , daļa zem zemes daļa virspusē.  Vēlos veidot ap māju hidroizolāciju. Atraku sienu, pliks panelis, kas saskaras ar zemi. Kāda ir darbu secība un materiāli?