Raidījumu klausieties audio pielikumā.  Šoreiz plašāk par ēkas mansarda siltināšanas darbiem, kā vienu no galvenajiem faktoriem,  lai iegūtu komfortablu  papildus apdzīvojamo platību. 

1.jautājums. Par mansarda sienas „pīrāga” pareizu izveidi. Ir doma izveidot vienu lielu telpu. Ēka gāzbetona, ar četrslīpju jumtu. Jumta krēsls un spāru savilces paliks redzamas. Pašreiz ir siltināts pirmā stāva pārsegums. „Pīrāgs”: rīģipsis pieskrūvēts retinātiem dēļiem 25mm, tvaika izolācija, akmens vate 200mm starp koka sijām, 75mm gaisa sprauga, OSB 25mm - uz koka lāgām. Jumta „pīrāgs”: bitumena dakstiņi, ruberoīda apakšklājs, OSB uz 25mm retinātiem dēļiem, 50mm gaisa sprauga, difūzijas membrāna, spāres 200mm.

Ir doma siltināt starp spārēm no kores līdz mūrlatai, ar 200 mm akmens vati, tad tvaika izolācija un plus 50 mm  siltinājums starp papildu latām. Griestus no iekšpuses vēlos apšūt ar rīģipsi. Jautājums  par vertikālo sienas daļu, kā to pareizi veidot, ja ir pilnībā siltināts pirmā stāva pārsegums un jumts no mūrlatas līdz korei? 

2.jautājums. Projektēju koka karkasa māju no dēļiem, 50x150mm, bet sāku šaubīties vai dēļi nav par šauru. Varbūt tomēr pārprojektēt uz 50x200mm, lai nesanāk kā trīs sivēntiņiem un vilkam, ka aizpūš māju prom! Siltumizolācijā atšķirības nav, esošajā projektā tāpat paredzēta 150mm +50mm vate. Dēļos  arī maz sanāk zaudēt, bet ieguvumam jābūt acīm redzamam.

3.jautājums. Koka karkasa māja 8x12m. Griestu „pīrāgs”: divslīpju jumts, pēc projekta paredzētas koka kopnes, nesošās tikai ārsienas, griesti bez sijām.

3.1.Vai  var pie kopnēm stiprināt griestu konstrukcijas vai tomēr vajag izbūvēt sijas? Plānotais griestu "pīrāgs":  piekaramie griesti, koka latas, OSB, siltumizolācija 300mm.

3.2. Kāds būtu labākais griestu (bēniņu) „pīrāga” risinājums? Piekaramie griesti plānoti visā mājā.

4.jautājums. Nosiltināju mājas fasādi ar fasādes vati un uzklāju stiegrojošo slāni, bet, diemžēl, šogad dekoratīvo apmetumu nepaspēšu uzklāt. Ar ko vajadzētu gruntēt  fasādi, lai lietus to nebojātu? Vai vispār vajag gruntēt?