Raidījumu klausieties audio pielikumā. Šoreiz plašāk apskatīsim šādus jautājumus.

1.jautājums. Jauna gāzbetona māja. Jumta segums -  bezazbesta šīferis. Apakšā plēve ar atstarpi. Pirmajā stāvā nav ieklāta betona grīda. Kad sākas atkusnis,  bēniņos viss slapjš un norasojis, veidojas pelējums. No spārēm tek ūdens un sūcas cauri vatei. Ziemā darbi nenotika, māju  neapkurināja. Kā rīkoties, lai novērstu un likvidēt mitrumu?

2.jautājums. Kāda ir pareiza plastmasas logu montāža un logu aiļu (iekšpuses, ārpuses) apstrāde? Bieži redzamas putas, kuras laika gaitā  kļuvušas dzeltenas. Neizskatās pievilcīgi.

3.jautājums. Nolēmu veikt elektroinstalācijas remontu - ievilkt jaunus elektrības kabeļus. Māja būvēta 1936.gadā. Urbjot sienā caurumus rozešu kārbām, pēc 5 cm ārsienā atklājās tukšums. Sienas "pīrāgs" šāds: 2cm kaļķu apmetums uz skaliņu pinuma, 3cm monolīta dēļu siena,  3cm sprauga (tukšums) līdz ārsienas mūrim, mūris apmēram 45cm. Rozešu kārbas dziļums 6cm. Vai šāds ārsienas "pīrāgs" atbilst mūsdienu prasībām? Vai sprauga jāaizpilda ar montāžas putām?

4.jautājums. Guļbaļķu māja, apšūta ar dēlīšiem. Vēlamies dēļu apšuvumu noņemt, māju siltināt ar cieto vati un uzklāt dekoratīvo apmetumu. Kā to pareizi paveikt?

5.jautājums. Remontējam vecu lauku māju, siltinām  bēniņus. Griesti ir tā sauktais "trīnītis". Veco siltinājumu: zāģu skaidas un  velēnas, izņēmām. Veidosim karkasu. EKO vati pārklāsim ar OSB 22mm plāksnēm. Augšpusē starp 15 cm siltinājumu un OSB atstāsim gaisa spraugu. Virsmas sānos  būs gaisa sprauga. Vai EKO vati var klāt uz griestu virsmas? Vai vajadzīga difūzijas membrāna?

6.jautājums. Dzīvoklis ziemeļu pusē Hruščova laikā celtā mājā. Stūra istabā regulāri  auksta un mitra siena. Gribam siltināt dzīvokļa ārējo sienu ar 100 mm akmens vati un uzlikt dekoratīvo apmetumu. Kāda ir plānotā darba secība?

7.jautājums. Daudzviet iesaka pirts apdarē pielietot foliju, lai  atstarotu siltumu. Vai folija to atstaros, ja būs paslēpta zem vagondēļiem?

8.jautājums. Koka guļbūve celta 60. gados, aplikta ar silikātķieģeļiem. Ārsienās vietām nelielas plaisas. Kā un ar ko jāveic ārsienu apdari?

9.jautājums. Pēc remonta paliek baltas grīdas . Ar ko visefektīvāk likvidēt, nomazgāt baltos nosēdumus? Vai tas ir normāli, ka  krāsns kurinot izsit  dūmu smaku? Cukas un dūmvads ir iztīrīts.  

10.jūtājums. 1898.gadā celtā divstāvu koka ēka. Kā pareizi siltināt bēniņu grīdu? Dēļu grīda ar izdedžiem . Vai izdedžus atstāt, un kā tālāk rīkoties ? Kā siltināt  ēkas 2. stāva grīdu, ja zem tās ir tukšums?

11.jautājums. 103 sērijas māja, pirmais stāvs. Kādu materiālu piestiprināt pie istabas griestiem, lai samazinātu siltuma zudumus? Vai putuplasts ir laba izvēle? Cik platas kokšķiedru plāksnes izmantot sienu siltināšanai?