Grupas ZIG ZAG saknes iestiepjas tālajā 1985.gadā, kad radās apvienība ĀRPRĀC, kas pēc pāris gadiem pārtapa par ZIG ZAG, kurā īsu, bet spilgtu brīdi dziedāja arī Gvido Linga, kopā ar grupu ierakstot divus albumus, no kuriem par zināmāko hitu kļuva "Signe melo":

pirmais laikmets mums bija revolucionārs, mums vajadzēja kaut ko mainīt, lai mainītu to padomju iekārtu... Tāpēc arī mums tie apģērbi bija tik izaicinoši - lai mainītu to sistēmu!

atceras šī "NeFormāta" viesis - ZIG ZAG bundzinieks Uldis Timoško, kurš kopā ar solistu Juris Lasinski no 1989.gada ir uzskatāmi par ZIG ZAG kodolu, pēdējos albumos grupā ievelkot arī Jāni Māriņu.

Tieši šādā trīs vīru sastāvā 2016.gadā tika izdots albums "Ēzelītis Iā" un pēc sešiem gadiem ZIG ZAG ir laiduši tautās savu sesto albumu "Vēstules sniegavīram kosmosā" - un interesanti, ka abu albumu nosaukumiem ierosme ir nākusi no Ulda bērniem, kuri, kā smejas raidījuma viesis, ZIG ZAG dziesmas dzirdot minimāli, jo viņš pats savu mūziku mājās neklausās.

 

Sarunu ar Uldi Timoško un ZIG ZAG albuma "Vēstules sniegavīram kosmosā" dziesmas klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

tas mūsdienu kapitāls jau ir ļoti labs, tomēr mūzika un māksla sāk pārvērsties par preci, tomēr katram cilvēkam ir izvēle, ko klausīties...

ja mēs rēķinātu naudā, tad mums jau sen nevajadzētu neko darīt.

Bet mums patīk savākties kopā un kaut ko radīt, tas ir tāds kaifs - pēc darba laika vai pat darba laikā Tu štuko kaut kādas dziesmas...

 

"NeFormātā" izskan grupas ZIG ZAG albuma "Vēstules sniegavīram kosmosā" dziesmas "Tik mazs kā Tu", "Ko Tu kūko", "Sniegavīra romance" un "Esmu laimīgs".