Pirms mēneša, 2016. gada jūnijā, grupa ZIG ZAG izdevniecības Naba Music / Melo Records paspārnē klajā laidusi jaunu albumu - “Ēzelītis IĀ”.

Lielākajai daļai dziesmu, kas tajā apkopotas, tekstus rakstījis ZIG ZAG bundzinieks un grupas runasvīrs Uldis Timoško - arī tituldziesmai "Ēzelītis IĀ", viņš arī viesojas LR2:

Ēzelītis Iā man nāk līdzi jau no bērnības, no “Vinnija Pūka”. Pat nezinu, vai tā ir tikai bērnu dziesmiņa, jo galu galā mēs visi pēc būtības esam bērni – tas, ko mēs darām, ir tāda spēlēšanās smilšu kastē. Rotaļājamies ar mūziku, un, kas iznāk, tas ir! Arī šajā gadījumā: sēdēju virtuvē, bet tur – bērnu rotaļlieta. Ēzelītis. Padziedāju un aizgāja.

Jautāts, kas īsti vienu no vecākajām latviešu grupām satur kopā, Uldis atbild zibenīgi: “Tā ir draudzība!” Protams, teju trīsdesmit gadu laikā grupas sastāvs ir pamatīgi mainījies, bet tagad nu jau vairākus gadus viņi ir trīs: solists Juris Lasinskis, bundzinieks Uldis Timoško, kā arī basists un taustiņnieks Jānis Māriņš. “Viņš ir arī programmētājs, visu albumu samiksēja. Brīnišķīgs cilvēks,” Uldis slavē kolēģi.

Savas pastāvēšanas laikā ZIG ZAG ir radījusi deviņus albumus, no kuriem oficiāla formāta statusu ieguvuši seši - "Visas lietas" (1994), "Citrons zog" (1996), "Gadu laiki" (2012) un "Signe melo" (2013, ar iepriekš neizdotajiem ierakstiem "Es neesmu nervozs, bet manas problēmas ir normālas" 1987 un "Zig Zag" 1988). Sarunas gaitā Uldis atklāj, kā ZIG ZAG ekscentriskajiem puišiem, kuru hitu hits bija “Signe melo”, padomju laikā izdevās apiet cenzūru un izvairīties no tolaik neizbēgamajām tarifikācijām. Vaicāts, kā viņiem izdevās nokļūt jauniešu elkgrupas statusā, viņš neslēpj:

Ļoti gribējām visu darīt citādi! Jā, mums patika SĪPOLI, LĪVI, PĒRKONS, bet... gribējām radīt paši savu stilu. Tāpat kā to darīja DZELTENIE PASTNIEKI un Hardijs Lediņš. Mūsu lielākā priekšrocība bija tā, ka mēs visu darījām pilnīgi savādāk, un jauniešiem tas patika. Tas ļāva gūt pārliecību, ka viss var notikt - ne tikai Rietumos, bet arī tepat!

Pēdējie gadi ZIG ZAG trijotnei bijuši rosīgi - pārizdevuši vecos albumus, izdevuši jaunus, piedalījušies koncertos un festivālā “Laba daba”. Vai grupa nav domājusi mest mieru muzicēšanai?

Viss atkarīgs tikai no pašiem. Pagaidām ar muzicēšanu nepelnām naudu, ejam brīvprātīgi, jo gribam radīt un priecāties!

 Raidījumā izskan četras dziesmas no ZIG ZAG jaunā albuma - "Ēzelītis IĀ", "Laimes sindroms", "Parazāde 2016" un "Guli"