Mana dzīve bez džeza? Tās vienkārši nebūtu, jo pēdējie astoņi manas dzīves gadi ir pavadīti tieši džezā,

sarunas ievadā smaidot uz manu jautājumu atbild Aleksandra Line, ko Latvijas Radio 2 klausītāji līdz šim iepazinuši gan kā Starptautiskās Džeza dienas organizatori, gan kā spoken word projekta "Klausies. Slushai. Listen" dalībnieci.

Arī šai raidījumā Aleksandra stāsta par džezu, proti - jau otro sezonu VEF Kultūras pilī notiekošo džeza koncertu sēriju, kam dots VEF Džeza kluba nosaukums. Pagājušogad šai ciklā izskanēja četri koncerti, bet šīgada kluba kalendārā rodami jau astoņi pasākumi un viens no tiem notiks 14.martā, kad VEF Kultūras pils Kamerzāles apmeklētājiem būs iespēja noklausīties internacionālā džeza kvinteta "Knudsen/Saržants" koncertu.

Kvinteta sastāvā ir gan Latvijas, gan Dānijas džeza mūziķi un tā aizsākumi ir meklējami Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā Olborgā, kur Krists Saržants iepazinās ar kontrabasu spēlējošo Kenetu Dālu Knudsenu:

it īpaši džeza nozarē, aizbraucot studēt uz ārzemēm vai uzstājoties festivālos, tu iegūsti jaunus sakarus un arī jaunas draudzības, kas laika gaitā pārvēršas jaunos mūzikas projektos.

14.marta koncertā izskanēs gan Krista, gan Keneta sacerētās džeza kompozīcijas, pie tam katram mūziķim ir savs "rokraksts":

savas mūzikas sacerēšanā es izmantoju filmu mūzikas un minimālisma pieeju, savukārt Kenets kompozīcijai pieiet vairāk no džeza puses.

Abas šīs pieejas skaisti savijas kopā un to varēs dzirdēt arī šai koncertā, kur mēs apvienosim savus spēkus un iedvesmosimies gan no latviešu, gan dāņu tautas mūzikas!

Raidījumā izskan Krista Saržanta kvinteta skaņdarbi "My Love is Building a Building", "Hireath", "The Gopher Protocol" un "Jūriņ šņāca, jūriņ krāca".