2018.gads mūziķim Imantam Daksim ir bijis gan radošs - kā nekā, tautās palaisti divi mūzikas albumi, gan arī bagāts ar klausītāju atzinību.

Tā sadarbībā ar dziedātāju Eviju Vēberi izpildīto dziesmu "Idiots", kas rodama "NeFormāta" klausītāju iepazītajā albumā "Ass", Latvijas Radio 6 - RadioNABA klausītāji atzinuši par "Gada labāko dziesmu", savukārt seksuālā sintīpopa projekta THE BUBBLEGUM EXPLOTION albums "Sexplotion" saņēmis nu jau slēgtā Vecrīgas kroga "Aptieka" balvu.

Jāpiebilst, ka abus albumus vieno arī elektroniskās mūzikas pavadījums - albums "Ass" tapa sadarbībā ar Latvijas elektroniskās mūzikas veterānu Andri Indānu, bet "Sexplotion" skanējums ir jaunās paaudzes elektroniķa Matīsa Runtuļa veikums.

"Sexplotion" nosaukums ir vārdu spēle - sekss, eksplozija, arī losjons... Vien pēc albuma ierakstīšanas mēs uzzinājām, ka šim vārdam ir sava nozīme arī urban dictionary jeb pilsētas žargonā,

nosaukumu skaidro Imants, atzīstot, ka albuma skaņdarbu vadmotīvs ir

pankroks, popārts un sekss!

"Lielais sprādziens meitenes lūpu izpildījumā" - Imantu papildina Matīss Runtulis un tiešām, albuma neslēpti erotiskajā skanējumā liela loma ir arī pieaicinātajām dāmu balsīm:

Man ir svarīgi, lai meitenei būtu tembrs, lai būtu dzirkstelīte izpildījumā...

Lielu prieku mums sagādāja arī tas, ko mēs saucām par meiteņu un dāmu "medībām", arī pats sadarbības process bija ļoti interesants, jo mēs guvām pieredzi, kā strādāt ar sievietēm - un arī baudu, protams!

Interesanti, ka albumā izmantoto instrumentu sarakstā ir rodams arī vīrišķais dzimumhormons testosterons, kura pozitīvo ietekmi uz rokmūziku uzsver arī Imants:

Lielos vilcienos mūsu projekts ir pieskaitāms neesošajai Latvijas pankroka kustībai...

Ja ir protests mūzikā, ja šis protests ir dzīvs, tad testosterons ir!

Albuma dziesmās pieredzējis klausītājs atradīs arī atsauces uz dažādām kultūras parādībām - tā skaņdarbs "Kosmodroms" sasaucas ar multfilmu "Fantodroms", bet tāds leģendāro deviņdesmito gadu simbols kā "sekss pa telefonu" ir devis impulsu sacerēt pirmo THE BUBBLEGUM EXPLOTION dziesmu "Es būšu Tavs vergs", atzīst Imants:

deviņdesmitajos gados es uzaugu ar šīm reklāmām...

Deviņdesmitie bija čebureku un belašu laikmets un klīda leģendas, ka tajos ir iecepta klaiņojošo suņu gaļa...

Tolaik vispār nebija daudzu mūsdienu ierobežojumu, viss bija mežonīgāks - tas bija interesants laiks!

Tomēr albums "Sexplotion" nav tikai skaņdarbu un laikmeta nospiedumu apkopojums, jo albuma fiziskās kopijas īpašnieks tajā atradīs arī divu Imanta veidotu kolāžu attēlus, ko apvieno nosaukums "Manas citplanētiešu sievietes":

Es esmu radījis kolāžu sēriju ar padsmit darbiem, tāpat esmu ieplānojis arī kolāžu izstādi, kam būtu jānotiek jau šogad!

Tomēr bešā šogad nepaliks arī Imanta mūzikas cienītāji, jo drīzumā tiks pabeigts darbs pie jauna dziesmu albuma:

Šogad gaidāms arī Latvijas brīvības cīņu simtgadei veltīts albums, kurā galvenais instruments būs kokle, bet būs dzirdams arī kontrabass un PĒRKONVĪRI.

Šī albuma skanējums būs pilnīgi atšķirīgs no iepriekšējiem, bet tas jau ir cits stāsts!

"NeFormātā" izskan THE BUBBLEGUM EXPLOTION albuma "Sexplotion" dziesmas "Saldējums", "Limonāde", "Es būšu Tavs vergs", "Kosmodroms" un "Lūpukrāsa".