Katrs no mums tautasdziesmas tekstu tulko caur savu pieredzi, un dainu meditāciju klausītājiem es vienmēr atgādinu - no dainām jūs paņemsit to, kas jums ir vērtīgs, jo neviens nevar paņemt kāda cita pieredzi, atziņu vai atklāsmi,

savu pieeju dainu tekstu tulkošanā atklāj postfolka apvienības RĀMI RITI (Alise Klimanska, Līva Gaile, Arnolds Kārklis, Mārtiņš Miļevskis un Ansis Jansons) izveidotāja Inese Kozuliņa, kas LR2 pirmo reizi viesojās 2016.gadā, atskaņojot apvienības ierakstus no debijas albuma "Visapkārt saule teka".

 

RĀMI RITI otrais albums "Saules rīti, Dieva rīti" tika izdots jau pirms gada, kopā "satekot" vairākiem iemesliem:

daudzi noklausījās pirmo albumu, dziesmas iemācījās no galvas, dzied tās rītā un vakarā, un tad sāka rakstīt un zvanīt - kad RĀMI RITI būs kaut kas jauns?

Tomēr būtiskākais un svarīgākais ir mana iekšējā sajūta - dziesmas dzimst un man gribas tās aiznest līdz klausītājam. Tas notiek ļoti spontāni, un visas tās melodijas, kas aiziet tālāk, ir dzimušas ļoti viegli - es tām tikai ļaujos!

 

Pēdējos gados Latvijas etnomūzikas koks ir vareni sakuplojis un tā zaros katrs var atrast sev tīkamo augli jeb to mūziku, kas uzrunā, un RĀMI RITI skaņdarbi vismaz mani uzrunāja ar meditatīvo noskaņu un Ineses balss tembru, lai gan nevar izslēgt arī īpašo 432 hercu skaņojumu, kas esot ticis izmantots jau senās Griķijas un Ēģiptes mūzikā:

šī ir Visuma vibrācijas frekvence, un klausoties šāda skaņojuma mūziku, arī mūsu ķermenis nonāk harmonijā ar Visuma frekvencēm - cilvēki jūtas labi, atslabinās, un kļūst laimīgāki!

 

Tuvākais koncerts, kurā būs iespējams dzirdēt apvienību RĀMI RITI, notiks 27.oktobrī Spīķeru koncertzālē, un tajā Inese sola atskaņot ne tikai klausītāju jau iepazītās dziesmas, bet arī apvienības jaunos skaņdarbus:

dzīve iet uz priekšu un arī RĀMI RITI ir dzimušas jaunas un skaistas dziesmas!

"NeFormātā" izskan RĀMI RITI dziesmas "Rāmi lēnām es dziedāju", "Uz spēlītes es dziedāju", "Dieviņš zina to dieniņu", "Šūpu, šūpu, šūpeliņ" un "Skaista mana tēvu zeme".