Laiks skrien ātri - man pašam šķita, ka Hariju Ijabu no grupas NOSTRA esmu intervējis pavisam nesen, tomēr izrādās, ka kopš mūsu sarunas par godu grupas debijas albuma "Transmission" izdošanai ir pagājuši jau četri gadi.

Šai laikā Harijs ar grupas biedriem Ksavjē Landu (bass) un Edgaru Kotānu (bungas) ir ieskaņojuši jaunu albumu "Sea of Fertility" jeb "Pārpilnības jūra", ja nosaukumu tulkojam latviešu valodā:

"Sea of Fertility" ir japāņu rakstnieka Yukio Mishimas trīs grāmatu sērija, kurā autors apraksta dzīvi ar visām tās augšām un lejām; šis dzīves ceļš ir ļoti krāšņs un Pārpilnības jūra ir kā šī ceļa metafora.

Tā noskaņa izpaužas arī albumā, kur dažas dziesmas ir tumšākas, dažas - dzīvespriecīgākas, savukārt dažas ir pārspīlēti smagas - jā, mēs caur savu mūziku cenšamies interpretēt domu par dzīves augšām un lejām...

Sarunu ar Hariju par pašmāju postroka lielajiem vārdiem, Latvijas mūzikas vidi, mūziķu tindera nepieciešamību un emociju laišanu mūzikā klausieties ierakstā, ieskatam dažas raidījuma viesa atziņas:

Kas grupai NOSTRA ir postroks?

Pirmkārt - stāstīt stāstu un sekot naratīvam, nevis iet tradicionālo "pants - piedziedājums" ceļu; otrs - mēs nekautrējamies skaņdarbos iekļaut dīvainas lietas, piemēram, apvienot blekmetālu ar diskobītiem; vispār postroks ir vairāk tāds kā kinematogrāfisks piedzīvojums...

es kā "datu cilvēks" varu pateikt, ka mēs ejam uz augšu - gan kā valsts, gan skatoties uz mūzikas scēnu - mēs kļūstam arvien aktīvāki, relīzes paliek arvien vairāk un arī koncerti top arvien apmeklētāki.

Jā, viss iet uz augšu, tā kā nenolaidiet degunus!

"NeFormātā" izskan grupas NOSTRA albuma "Sea of Fertility" skaņdarbi "Delta", "Pristine", "Mantis" un "Low Hills, Deep Walleys", bet albumu pilnā apjomā klausieties internetā: