Šī bija labākā "Laba daba" manā mūžā, tomēr jāteic, ka šo es saku pēc katra "Labas dabas" festivāla -

tieši šī kāda festivāla pastāvīgā apmeklētāja feisbuka plašumos palaistā atziņa, manuprāt, vislabāk raksturo festivālu "Laba Daba", kas Līgatnes novada "Ratniekos" šogad notiks jau vienpadsmito reizi.

Tomēr šogad pirmo reizi festivāla nosaukumā ir lasāms vārds "mākslas", tātad - mūzikas un mākslas festivāls "Laba Daba" un tieši tāpēc papildus festivāla vadītājam Madaram Štramdieram šai "NeFormātā" viesojas arī festivāla mākslas sadaļas kuratore Anete Enikova, kuras pienākumos ir ar dažādu mākslinieku priekšnesumiem piepildīt Suņa skatuvi, uz kuras šogad notiks vairākas teātra izrādes, stendapi un citi uzvedumi.

Kā ierasts, "Laba Daba" uz sešām skatuvēm piedāvās žanriski daudzveidīgāko programmu, kurā katrs nekomerciālas mūzikas cienītājs varēs ko atrast sev tīkamu - sākot no festivāla hedlaineriem LAIBACH līdz šīgada RadioNABA rīkotā konkursa "Hadrons" laureātiem - jauno mūziķu apvienībām "Kapteinis Jānis" un "Idioti. Trupa".

Interesanti, ka arī abiem festivāla organizatoriem ir savi favorīti - tā Madars ar interesi gaida 25 gadus klusējušās pankroka grupas "33 ļetnij podonok" uzstāšanos, tāpat festivālam unikāli radīto duetu "Gobziņš un Dullais", kā arī nesen albumu izdevušās SONNTAGS LEGION priekšnesumu. Anete, savukārt, cer atrast laiku, lai noklausītos TRIBES OF THE CITY, kā arī Ainara Mielava un Imanta Dakša priekšnesumu, pie tam Imants uzstāsies gan dziesminieka ampluā, gan apvienības THE BUBBLE GUM EXPLOTION sastāvā.

Tomēr diez vai "Labas Dabas" maģija ir skatuvju skaitā vai žanru dažādībā vien mērāma - kas ir tās noslēpums?

Tas ir miers, labdabīgā vide un draudzīgā infrastruktūra un tā ietekmē arī paši festivāla apmeklētāji kļūst relaksēti -

tā "Labas Dabas" noskaņas fenomenu skaidro Madars, arī Anetei ir sava versija:

tā ir harmoniska miera sajūta, kas pārņem, dabā baudot vienā veselumā saplūdušu mākslu un mūziku - mierīgu, skaistu un spēcīgu, - tas tad arī ir "Labas Dabas" harmoniskais kods!

Raidījumā izskan šīgada mūzikas un mākslas festivāla "Laba Daba" mūziķu ieraksti - DZELZS VILKS dziesma "Tu vilki nakti", apvienības JUUK versija Haralda Sīmaņa dziesmai "Indulgenču tirgotāji", Mntha izpildītā "Dvēselīte" un grupas BALOŽU PILNI PAGALMI veltījums festivālam "Laba Daba".