Apvienības "Krāsa" vārdu pirmo reizi izdzirdēju pagājušajā vasarā, Uldim Rudakam stāstot par festivālu "Kartupeļpalma", kurā mūziķiem bija uzticēta atbildīgā festivāla atklājēju loma. Ulda sajūsma par jauno apvienību mani ieinteresēja, līdz ar to atlika vien sagaidīt iemeslu sarunai ar grupu.

Par laimi, ilgi nebija jāgaida, jo šī gada sākumā "Krāsa" izdeva albumu ar intriģējošo nosaukumu "Ak Dievs, ko par mums teiks citplanētieši" un sarunā ar "NeFormātu" piecu cilvēku (Roberts Lakstiņš-Lakstīgala, Roberts Bergs, Miks Gailis, Ieva Zeltiņa, Edgars Sondors) lielo apvienību pārstāv Roberts Bergs un Edgars Sondors:

lietas, kas notiek uz Zemes, citplanētiešiem varētu šķist ļoti interesantas - un tā arī ir mūsu albuma tematika...

Arī pati grupas dzimšana ir ne mazāk intriģējoša, jo sarunas dalībnieki ir vienisprātis vien par to, ka ideja par kopīgu muzicēšanu ir radusies leģendārajā Rīgas kultūrvietā "Čomskis". Interesanti, ka "Krāsa" ir saņēmusi vēl vienas nu jau ļaužu atmiņās vien mītošas alternatīvās mūzikas kultūrvietas - kroga "Aptieka" balvu kā "Gada nesmagā grupa" un mūziķi ir vienisprātis, ka bez kultūrvietām mūsdienās neiztikt:

90 procenti no vietām, kur mēs spēlējam, ir bāri. Bāri un krogi ir vienas no retajām vietām, kas ar atplestām rokām sagaida mūsu žanra mūziķus!

Pilnu sarunu ar "Krāsas" albuma skaņdarbiem un mūziķu pārdomām par atbalstu pašmāju mūzikai, dzīvokļu cenām Rīgā, naudu un nodokļiem, kā arī citplanētiešiem un plāniem uzstāties Dziesmusvētkos klausieties ierakstā, ieskatam daži "NeFormāta" viesu citāti:

mēs neesam standarta rokmūzikas grupa, jo mums ir trīs ģitāras, kas ir papildus izaicinājums visās jomās - gan loģistikā, kā aizgādāt instrumentus uz koncertiem, gan ierakstos - kā rakstīt dziesmas, lai skaņas nepārklātos, tomēr šķiet, ka mēs tiekam galā labi!

mēs dzīvojam ģitārmūzikas zelta laikmetā, jo šodien efektu pedāļi un instrumenti ir fantastiski - ja vien ir nauda. Arī tehnoloģijas attīstās un cilvēkam ir iespēja albumu ierakstīt savā guļamistabā...

jebkura mūzika balstās uz klausītājiem - ja nav auditorijas, tad nav arī mūziķa!

Tāpēc paldies visiem tiem, kas nopirka mūsu albumu bendkempā - bez jums mēs nevarētu darīt to, ko mēs darām!

"NeFormātā" izskan grupas "Krāsa" dziesmas "Indīgais pāris", "Suņa vasara", "Ak Dievs, ko par mums teiks citplanētieši" un "Kā krāsa apmānīja dziesmusvētkus"