Uldis Rudaks ir mūzikas žurnālists, kura raksti ir lasāmi avīzē „Diena” un žurnālā „Mūzikas saule”, viņa balss ir dzirdama arī RadioNABA ēterā, raidījumā "Zibens pa dibenu" stāstot par visu laiku labākajiem latviešu mūzikas albumiem, bet Ulda vinilplašu diskotēkas priecē ļaudis mazākās un lielākās kultūrvietās.

Tomēr būtiskākais ir, ka Rudaks ir nekomerciālas un kvalitatīvas mūzikas zīmols, un droši vien tāpēc Salaspils Nacionālā botāniskā dārza Puķu draugu saieta rīkotāji viņu uzaicināja sarīkot 2018.gada saieta noslēguma koncertu.

Divas skatuves, desmit grupas un šaurākā lokā labi zināmi mūziķi - šis Ulda piedāvājums sākumā esot šķitis pārlieku drosmīgs, taču vairāk nekā 800 pārdotās biļetes uz pirmo festivālu "Kartupeļpalma" ir pavērušas ceļu šīgada koncertam, kurā piedalīsies nu jau septiņpadsmit grupas - KRĀSA, ZIG ZAG, EZERI, MARTAS ASINIS, Simons Krasts, ALIS P, Helēna Kozlova, VOICEKS VOISKA, Evija Vēbere, ZĀLE, SIGMA, FUCK ART, Waterflower, PAMIRT, ŅIKTO, SONNTAGS LEGION un RŪSA, festivāla apmeklētājus priecējot no četriem 13.jūlija pēcpusdienā līdz sešiem 14.jūlija rītā.

Festivāla afišu greznojošās kartupeļpalmas jeb Amorphophallus titanum zieds atveras naktī, un tieši šis augs ir iedvesmojis festivāla devīzi "Atveras, kad citi aizveras".

Jau pēc intervijas Uldis nosmej, ka šī devīze sasaucas ar festivāla dalībniekiem - medijos mazāk dzirdamajiem mūziķiem, kurus var sadzirdēt tikai tad, kad klausītājam ir izdevies aizmukt no visur dzirdamo komercmūziķu radītā fona.

"Kartupeļpalmā" es vēlējos redzēt tās grupas, kuras man pašam šķiet vērtīgas, un es ticu, ka cilvēki uz šo festivālu atbrauks, jo pa šiem gadiem es esmu sastapis ļoti daudz muzikālo domubiedru.

Tomēr šis nav viena žanra festivāls, lai gan to varētu nosaukt par Rudaka žanru - to mūziku, kas patīk man,

sarunas ievadā saka Uldis, kurš uzskata, ka "lielo" festivālu slavas laiks ir pagājis un nākotnē izdzīvos mazāk komercializētie un šaurākai auditorijai domātie pasākumi.

Īpašu auru festivālam "Kartupeļpalma" piešķir arī tā norises vieta - Salaspils Botāniskais dārzs, kura teritorijā dažu minūšu gājiena attālumā viena no otras atrodas abas festivāla skatuves. Uldis lepojas ar to, ka mūziķu uzstāšanās uz abām skatuvēm nepārklājas, un priecājas, ka festivāla apmeklētāji pagājušogad esot pārsteiguši gan viņu, gan botāniskā dārza darbiniekus:

Neviena roze netika nolauzta, neviena dobe netika izbradāta! Pēc festivāla, apstaigājot tā teritoriju, redzēju tikai vienu zemē nomestu plastmasas glāzi, par ko es tiešām brīnos, jo miskastes pagājušogad bija par tālu un par maz.

Tātad "Kartupelpalmas" apmeklētāji bijuši ļoti pacietīgi un ļoti kulturāli!

Šogad miskastes būšot vairāk un ir piedomāts arī par apgaismojumu, tāpēc ir pamats domāt, ka arī šīgada festivāls pārsteigs gan tā apmeklētājus, gan rīkotājus, savukārt Uldis jau drīzumā sola pabeigt darbu pie leģendārās "Rokupācijas" otrās daļas, "NeFormāta" klausītājiem novēlot Jāņu rītu sagaidīt priecīgiem un laimīgākiem, nekā vakarā!

Raidījumā izskan grupas MARTAS ASINIS dziesma "Tas karsti", VOICEKS VOISKA "Subkultūru līgo", Evijas Vēberes "Sirdsbūt", grupas ZĀLE dziesma "Laipa" un Ulda atklājuma - jaunās apvienības KRĀSA dziesma "Pastnieks".