Man ir prieks "NeFormāta" klausītājus iepazīstināt ar jaunu mūziķi, bet prieks ir dubults, ja muzicēt atsāk kāds ilgi klusējis veterāns - un tāds ir šī raidījuma viesis ģitārists Ingus Šplīts, kas pēc divdesmit četru gadu ilgas klusēšanas 2019.gadā izdeva instrumentālās mūzikas albumu "Crying Guitar" ar sešpadsmit skaņdarbiem.

Mērķa par albumu man sākotnēji nebija, tomēr melodijas nāca, pirksti klausīja, un pusgada laikā bija kādi seši skaņdarbi un tad es sapratu - jā, tur varētu būt arī albums!

Ingus sācis muzicēt jau septiņu gadu vecumā un pirmos soļus uz skatuves spēris Kandavas tehnikuma ansamblī, tad spēlēts vietējās blicītēs MOSSO un IMULA, kam sekoja muzicēšana profesionāļu veidotajā apvienībā TUKUMS 3.

Tomēr Ingus nozīmīgāka grupa bija NEPTŪNS, kurā viņš spēlēja ģitāru no 1986.līdz 1995.gadam, sacerot arī grupas lielāko hitu - balādi "Romance", kas iekļuva "Mikrofona aptauja 87" desmitniekā.

 

Pilnu sarunu par Ingus ceļu mūzikā, sākot no "Mikrofona aptaujas 87" koncerta aizkulisēm līdz festivālam "Jūrmala" deviņdesmitajos, atkalsatikšanos ar NEPTŪNA laika "Ibanez" ģitāru, Liepājas roku toreiz un šodien, kā arī gudro un uzlādējošo dabu klausieties ierakstā, ieskatam vien pāris Ingus atziņas:

Katrs sevi cienošs ģitārists mēģina atrast savu unikālo toni; jaunībā, šķiet, man šī toņa īsti nebija, bet tagad es jūtu, ka es esmu viņu atradis!

Šai albumā es darīju to, kas man ļoti patīk; ja Tu vari darīt to, kas Tev patīk un ja tas patīk vēl kādam - tad ir sasniegts mūziķa sapnis, tā saite ar klausītāju ir nodibināta...

"NeFormātā" izskan Ingus Šplīta albuma "Crying Guitar" skaņdarbi "Crying Guitar", "Romance", "Fast Slow River", "Spring Awakening" un "Easy".