31.maijā Sarkandaugavas industriālajā parkā notiks jau otrais dzīvās elektroniskās mūzikas festivāls "Kontaktor" ar pašmāju smagsvariem un ārvalstu "lielajiem vārdiem" AUX88, Emptyset un T.Raumschmiere.

Lai arī "Kontaktor" norises vieta ir palikusi nemainīga un, tāpat kā pagājušogad, tas atkal pieskandinās Rīgas elektromašīnbūves rūpnīcas jeb RER iespaidīgās telpas, festivāla programma ir gājusi plašumā, jo papildus galvenajam koncertam notiks arī modulāro sintezatoru ražotāju meistarklases un lekcija par mūzikas izdošanu, kā arī festivāla afterpārtijs klubā "Golden".

Tāpat ir augusi arī "Kontaktor" pārstāvniecība "NeFormātā", jo papildus pirms gada iepazītajam modulāro sintezatoru ražotāja "Erica Synths" vadītājam Ģirtam Ozoliņam un mūziķim Kodek šai raidījumā viesojas arī Elīza Āboltiņa un Latvijas parstāvji festivālā - mūziķi SKD un Multilux.

Mums ar "Erica Synths" kolēģiem ienāca prātā doma, ka varētu ne tikai veicināt Latvijas ekonomiku ar "dzelžu" jeb mūzikas instrumentu eksportu, bet arī veicināt Latvijas elektroniskās mūzikas attīstību, organizējot lielu elektroniskās mūzikas festivālu,

par "Kontaktor" idejas rašanos bilst Ģirts Ozoliņš (aka Die Trepanation), kura entuziasmu nav mazinājuši arī pirmā festivāla nestie finansiālie zaudējumi:

Jāteic, ka Latvijas iedzīvotājiem ir diezgan skeptiska attieksme pret elektroniskās mūzikas žanru kā tādu...

Tomēr mēs neskatāmies uz festivālu "Kontaktor" kā uz biznesa projektu, jo mūsu mērķis nav peļņas gūšana; mūsu mērķis ir, lai Latvija parādās kā nopietns elektroniskās mūzikas centrs plašākā reģionā!

 

Festivāla organizatoru komandā ir arī "Skaņu Meža" rīkošanā pieredzi guvusī Elīza Āboltiņa, kas par maldīgu nodēvē pieņēmumu, ka elektronisko mūziku klausās tikai jauni cilvēki. Elīza ir tā, kas visvairāk kontaktējas ar festivāla apmeklētājiem un viņai ir daži interesanti novērojumi:
Jau pagājušogad mūs pārsteidza, ka festivāla "Kontaktor" apmeklētāji bija no dažādām valstīm - un arī šogad pirmās biļetes vairumā tika iegādātas no ārvalstīm.
Tāpat pagājušogad vairāki festivāla viesi atzina, ka tik autentisku sajūtu viņi pēdējo reizi bija izbaudījuši Berlīnes andergraunda pasākumos deviņdesmitajos gados!
Abos "Kontaktor" festivālos (un arī abos "NeFormāta" raidījumos) ir piedalījies arī par spilgtāko pašmāju elektroniskās mūzikas izpildītāju dēvētais Raivo Vainovskis jeb Kodek, kuru fascinē elektroniskās mūzikas dotā iespēja vienam cilvēkam iekustināt pūli.
Par festivāla veiksmes stāstu Kodek uzskata arī atbilstoši izvēlēto festivāla norises vietu:
Es esmu uzstājies visā pasaulē, bet RER ēka ir kaut kas neatkārtojams - tā ir tik industriāla, cik industriālu vien šāds festivāls var vēlēties!
 

Šīgada festivālā uzstāsies arī mūziķis un koncertu sērijas "Construct/Destruct" organizators Roberts jeb SKD, kura ieskatā "Kontaktor", atšķirībā no pāris gadus notikušā festivāla "Under", piedāvā agresīvāku un radikālāku programmu, kas ir vairāk orientēta uz skaņu eksperimentiem un smago elektronisko mūziku.

Es atbalstu iniciatīvu rīkot šādu pasākumu, kas gan ir saistīts ar lieliem riskiem, jo Latvijā nav šādu festivālu tradīcijas.

Tomēr es nevēlos abus "Kontaktor" dēvēt par pirmajiem kucēniem, jo tie tiek rīkoti ļoti augstā līmenī un ir pirmie reālie soļi jaunā virzienā!

Raidījuma izskaņā ar saviem iespaidiem dalās šīgada "Kontaktor" dalībnieks Emīls Dreiblats jeb Multilux, ko "NeFormāta" klausītāji savulaik iepazina kā vienu no ORIGO BOYS dalībniekiem:

Pagājušogad es festivālā piedzīvoju īstus andrergraunda mūzikas svētkus un arī šīgada festivāls neliks vilties - būs grandioza skaņa, būs gaismas un Wickiss vizualizācijas, tā kā tiekamies festivālā "Kontaktor"!