Pirms gadiem trim, mūzikas veikalā uzduroties kompaktdiskam, uz kura kartona vāciņa bija redzams ūdenslīdējs, galvā ieskanējās grupas DZELTENIE PASTNIEKI dziesma "Nāc ārā no ūdens" ar lipīgo piedziedājumu "...ūdenslīdējs vienmēr lien, tur kur skaistas kājas brien".

Likumsakarīgi, ka šo astoņdesmito gadu sākumā izdoto dziesmu izlasē ar nosaukumu "Ādmiņu četri" es tā arī neatradu, tomēr 100 eksemplāros izdotā diska saturs man nelika vilties, jo starp vairākām man nezināmām grupām es atradu pietiekami daudz mūsdienu Latvijas nekomerciālo apvienību un mūziķu, ar kuriem biju iepazīstinājis Latvijas Radio 2 klausītājus - MARTAS ASINIS, Juri Simanoviču un ĀRES.

Savukārt diskā rodamais lakoniskais teksts vēstīja, ka šīs grupas ir "esošie vai bijušie Ādmiņu ielas rezidenti" - proti, to mēģinājumi vai ieraksti ir notikuši šai adresē esošajās ierakstu studijās.

Kopš tā laika feisbuks man brīdi pa brīdim piespēlēja informāciju par Ādmiņu ielā notiekošiem alternatīvās mūzikas koncertiem, kas skaidri liecināja - Rīga ir ieguvusi vēl vienu kultūrvietu, pie tam - salīdzinoši labi apmeklētu, spriežot "gājēju" sarakstiem.

Papildus mēs esam ieguvuši vēl vienu neatkarīgās mūzikas izdevēju, jo šīgada pavasarī klajā nāca otra mūzikas izlase - "Ādmiņu 4-2", kuras teksts daiļrunīgi vēstīja:

Blakus merkantīlajām organizācijām, kas pieglaudušās pieprasījuma glāstam, šai teritorijā līdzpastāv un attīstās nekomerciālās mūzikas kultūra - Ādmiņos, iespējams, ir lielākais mēģinājumu telpu blīvums Latvijā.

Otrajā izlasē apkopojām grupas, kas šoziem te salušas visvairāk, un viņām ir sakrājies...

Jāpiebilst, ka mūziķu sakrātais šais izlasēs neiegultu bez Ādmiņu ielas 4 skaņu režisora Artūra Skujiņa-Meijiņa darba un ar viņu šai "NeFormātā" aprunājāmies gan par kopā spēlēšanu un koncertu apmeklējumiem, gan par Latvijas novadu kultūrvietām un mūzikas iemūžināšanu, neaizmirstot arī par Artūra pamatprofesiju - gaismošanu Jaunajā Rīgas teātrī.

Es neesmu vēl aptvēris visas Ādmiņu ielas grupas, tā kā varētu sagaidīt arī trešo izlasi...

Tāpat man ir doma meklēt grupas arī Latvijas reģionos - varbūt kaut kas foršs ir Daugavpilī, Preiļos vai Valkā...

"NeFormātā" izskanējušo skaņdarbu saraksts:

ĀRES "Es gribu dejot"

BĒRNĪBAS MILICIJA "Sātan, dod man to, kas tika apsolīts"

LOKATORS "Cilvēkiem raksturīgas attiecības ar dažādiem simulantiem"

JERUZALEMES DEDZINĀTĀJI "Strijas"

DIFŪZIJA "Kaifīgi izskaties"