Latvijā vienīgais ikgadējais koncerts bākā - tā var teikt par dziesminīeka Ērika Loka organizēto bezmaksas koncertu Kurzemes pusē esošajā Ovīšu bākā.

Šogad Ovīšu akustiskais koncerts notiks jau ceturto reizi un 20.jūlijā bākā un tās pakājē muzicēs pats Ēriks, dzirdēsim arī dziesminieci Elīnu Līci, dziedās arī Linda Naudiņa un Liene Cukura, Dāvis Eņģelis un Anna Ķirse izpildīs krievu romances un ar latviešu populārās mūzikas skaņdarbu instrumentālajām versijām būs dzirdams arī šīvakara „NeFormāta” viesis – ģitārists Andris Grīnbergs.

Andrim veiksmīgi ir izdevies izvairīties no plašākas publicitātes, viņam pašam nosmejot, ka tam par iemeslu ir viņa īslaicīgā dalība mūzikas projektos, zināmākais no kuriem ir festivāla "Liepājas dzintars" laureāts - instrumentālās mūzikas apvienība SATORI.

Jau labu laiku Andra kaislība ir klasiskā neilonstīgu ģitāra, bet viņa ieguldījums šī instrumenta popularizēšanā ir gan jauno ģitāristu konkursa "Kur tad Tu nu biji" rīkošana, gan divās grāmatās iemūžināti latviešu tautasdziesmu aranžējumi ģitārai un te jāpiebilst, ka Andrim top jau trešā grāmata, kurā būs rodami latviešu populārās mūzikas skaņdarbu pārlikumi ģitārai:

Klasisko ģitāru spēlējošie bērni līdz šim jutās tādi kā apdalīti - visi citi spēlē popmūziku, bet viņam jāspēlē kaut kāda klasiskā mūzika...

Daudzi bērni tikai tāpēc arī pamet šīs nodarbības, jo neredz sevi interesējošu perspektīvu, kurā ir klasiskā ģitāra un pēc tam - elektriskā ģitāra...

Lai arī topošajā ģitārspēles grāmatā būs rodami zināmākie Raimonda Paula, Ulda Marhilēviča, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Imanta Kalniņa un citu populārās mūzikas komponistu skaņdarbi, ir bērni, kas, kā nosmej Andris, nezina ne Raimondu Paulu, ne PRĀTA VĒTRU:

Ir tādi, kas atnāk, izvelk telefonu un sāk šķirstīt, kuras dziesmas varētu izvēlēties mācīties, tomēr bieži vien šais dziesmās ir tikai ritms un reps angļu valodā...

Un tad ar šo bērnu ir jāaprunājas un jāpastāsta, ka mums ir pašiem savas dziesmas, un tā - lēni lēnām, galu pa galam es būvēju šim bērnam interesi par latviešu dziesmām!

Andris īpaši uzsver, ka latviešiem pat populārās dziesmas ir daudzslāņainas:

Tā nav sekla popkultūra, jo šais dziesmās ir vairāki līmeņi, tās ir ļoti garīgas dziesmas!

Mūsu tautai ir paveicies ar dziļiem un domājošiem komponistiem un pat tad, ja šīs dziesmas tiek "atrautas" no dzejnieku vārdiem, to melodika vienalga ir pietiekami piesātināta un dziļa!

"NeFormātā" izskan Andra Grīnberga šepat Latvijas Radio studijā ierakstītie skaņdarbi - tautasdziesmas "Tumša nakte, zaļa zāle", "Tautiešami roku devu" un "Trīcēj kalni, skanēj meži", kā arī Zigmara Liepiņa komponētā "Es atnācu uguntiņu" un Imanta Kalniņa meistardarbs "Dūdieviņš".