Nezini, cik tam Lokam ir gadu? Viņš baigi labi izskatās!

ar šādu jautājumu pēc kādas Ērika Loka ciemošanās Latvijas Radio mani pārsteidza kolēģe.

Tomēr 53 gadus jaunā Ērika vieta mūsu dzīvē nav gados vien mērāma - kādam viņš ir astoņdesmito/deviņdesmito gadu kulta raidījuma "Zvaigznīšu brīdis" veidotājs, kādam citam - radiobalss, vēl kādam - savulaik populārā "MK Projekta" (atcerieties dziesmu "Baltā saule" naivajā deviņdesmito gadu sintezatora aranžējumā?) vai "Estrādes serpentīna" solists.

Šai raidījumā Ēriku pirmo reizi iepazīstam gan kā Dziesmu svētku kora dalībnieku -

mana balss ir otrais tenors, bet mans koris ir Rīgas Lutera draudzes koris. Uz šo soli mani pamudināja dēls, kurš šogad Rīgas Doma kora skolā beidza devīto klasi - tā nu mēs abi plecu pie pleca tur dziedājām, izbaudot dēla un tēva īpašās būšanas!

gan kā aktīvu SUP dēļa popularizētāju, tomēr galvenā sarunas tēma būs par labu tradīciju kļuvušais Ovīšu akustiskais koncerts, kurā ar savām dziesmām Latvijas vecāko bāku pieskandinās pats Ēriks, dziesminiece Anita Zambare un senās mūzikas ansamblis MUSICA FRESCA.

Tā kā šis ir Latvijas valsts simtās jubilejas gads, Ērikam arī pavaicāju, kāds būtu viņa vēlējums mūsu valstij un tās iedzīvotājiem:

Es novēlu saglabāt pašcieņu un stāju, neķengāt sevi un savus tuvākus un atcerēties - ja mēs gribam darīt labāku pasauli un Latviju, tad mēs to varam darīt tikai vienā veidā - sākot katrs pats ar sevi!

Vai tiešām mēs nevaram priecāties, smaidīt un teikt viens otram kaut ko labu? Pasakām viens otram kaut ko labu!

Raidījuma izskaņā informācija par vēl vienu Kurzemes puses labo tradīciju - Dullo dauku festivālu "Vārti", kas no 20.līdz 22.jūlijam jau trešo reizi notiks atdzimstošajā Popes estrādē.

Raidījumā izskan Ērika Loka debijas albumā "Iedomu durvis" rodamās dziesmas "Putu cepurīte", "Vakar vakarā" un "Zvaigzne", Anitas Zambares un Helvija Kārkliņa "Pasaki man", kā arī Popes "Vārtu" dalībnieku - Liepājas folktronikas apvienības ZARI skaņdarbs "Lēni, lēni".