Pēc dažām dienām visā pasaulē gaidāmi kādi svētki, kuros valdīs grācija un plastika, enerģija, azarts un kustību prieks. Jo pēc UNESCO Starptautiskās dejas padomes iniciatīvas, kopš 1982. gada 29. aprīlis tiek atzīmēts kā Starptautiskā dejas diena. Datums nav izvēlēts nejauši - tā ir dzimšanas diena modernā baleta pamatlicējam Žanan Žoržam Novēram. Ik gadu miljoniem visdažādāko dejas žanru pārstāvju šajā dienā piedāvā baudīt koncertus, priekšnesumus, meistarklases, zibakcijas un citas deju aktivitātes.

Arī Latvijā jau gandrīz 20 gadus norisinās Dejas dienas pasākumi, kuros ikviens aicināts “brīvi un par brīvu dejot, radīt un skatīt deju”. „Nākotnes pieturā” dejas svētkus svinējām kopā ar horeogrāfi un pedagoģi, Latvijas Mūzikas akadēmijas docenti, Dr.art. Valdu Vidzemnieci. Galvu reibinoša ir mūsu viešņas skatuviskā pieredze - sākot ar bērnu baleta studiju, dejotājas karjeru Valsts deju ansamblī Daile, baleta solistes statusu Rīgas Estrādes koncertu apvienībā un Latvijas Valsts Filharmonijā un turpinot  ar horeogrāfes darbu, iestudējot dejas šovus, karsējmeiteņu priekšnesumus, veidojot horeogrāfijas modes skatēm, iluzionistu programmām, pūtēju orķestru defilē, vadot deju grupu „Allegro”.

Ja vaicāsiet: „bet kur tad zinātne?”, tad, lūdzu - Valdas Vidzemnieces pētījumu tēma”, par ko iegūts doktora grāds, ir „Modernā deja Latvijā 20. gadsimta pirmajā pusē”. Latvijā pagājušā gadsimta 20. un 30. gados  uzplauka dejas mākslas popularitāte, tika dibinātas jaunas deju skolas un studijas, kas ienesa jaunas, modernas vēsmas  dejas filozofijā un tehnikā, estētikā un teorijā. Sekojot inovatīvajām dejas mākslas tendencēm Eiropā, rodas Annas Ašmanes mūzikas un ritmikas skola, Beatrises Vīgneres fiziskās un estētiskās audzināšanas skola, Annas Kerē plastisko deju skola. Viena no spilgtākajām personībām dejas mākslā bijusi Mīla Cīrule, kura ar savu mākslu priecējusi ne tikai Rīgas, Liepājas, Jelgavas, Rēzeknes un Daugavpils skatītājus, bet iekarojusi arī starptautiskās skatuves un kritiķu simpātijas.

Visā drīzumā Valdas Vidzemnieces monogrāfija „Modernā deja Latvijā 20. gadsimta pirmajā pusē” tiks  izdota grāmatas formātā, šobrīd tā ir sagatavošanas procesā apgādā „Zinātne”.